Wicemistrz za mocny. SPR Chrobry Głogów przegrywa w Płocku

0
1321

Bez punktów wrócili z Mazowsza szczypiorniści SPR Chrobrego Głogów, którzy w środowy wieczór przegrali wyjazdowe spotkanie z Orlen Wisłą Płock. Wicemistrzowie Polski pokonali głogowian po raz dwudziesty z rzędu, od początku do końca kontrolując wydarzenia na parkiecie.

SPR Chrobry Głogów spotkał się z Orlen Wisłą Płock w ramach 20. kolejki PGNiG Superligi Mężczyzn. Płocczanie przystąpili do tego meczu bez kilku zawodników, jednak nie przeszkodziło im to w kontrolowaniu spotkania i pewnym zwycięstwie. Gospodarze już do przerwy zbudowali sporą przewagę, a po przerwie dorzucali kolejne bramki i w bardzo dobrym stylu sięgnęli po komplet punktów. Zanim obie drużyny rozpoczęły zmagania na parkiecie, minutą ciszy uczczono pamięć Zenona Łakomego, przed laty trenera obu ekip.

Już sam początek spotkania pokazał, że faworytem są szczypiorniści Orlen Wisły Płock. Miejscowi szybko wyszli na prowadzenie 3:0. Zawodnicy SPR Chrobrego Głogów starali się nawiązać walkę i w 13. minucie, po trafieniu Łukasza Kandory, był remis 6:6. Później podopieczni Piotra Zembrzuskiego i Bartosza Jureckiego nie mieli już jednak dużych szans na nawiązanie wyrównanej walki. Płocczanie zbudowali solidną przewagę, nękając głogowian kontratakami. Do przerwy wicemistrzowie kraju prowadzili 18:12.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Gospodarze nadal dominowali i kwadrans przed końcem prowadzili już dziesięcioma trafieniami. Ostatecznie licznik bramkowy płocczan zamknął się na 35 trafieniach, natomiast SPR Chrobry Głogów odpowiedział 23 bramkami.

Po rozegraniu dwudziestu spotkań zawodnicy z Głogowa mają na swoim koncie 19 punktów i zajmują 6. miejsce w tabeli PGNiG Superligi Mężczyzn. Kolejnym przeciwnikiem głogowian będzie PGE Stal Mielec. Spotkanie zaplanowano na 5 marca w hali widowiskowo-sportowej im. Ryszarda Matuszaka.

20. kolejka PGNiG Superligi Mężczyzn:

Orlen Wisła Płock – Chrobry Głogów 35:23 (18:12)

Orlen Wisła: Corrales, Wichary – Daszek 6 (1/1), Wiśniewski, Ghionea 5 (1/1), Nikcević 5, Kwiatkowski, Rocha 1, Adamski 1, Racotea 7, Tarabochia 3 (0/1), Toledo 2, Żytnikow 5.
Karne: 2/3.
Kary: 10 min.

SPR Chrobry: Kapela, Stachera – Miszka 3, Świtała 2 (0/2), Bąk 1, Pawłowski 1, Kandora 3, Płócienniczak 3, Sadowski 1, Babicz 3 (0/1), Gujski 2, Tylutki, Sobut 3, Biegaj 1, Kubała.