Weekendowy rozkład jazdy

0
1692
TutajGLOGOW.pl Głogów Weekendowy Rozkład Jazdy Kalendarz Wydarzeń

Nadszedł w końcu marzec a wraz z nim nadzieja, że już niedługo przyjdzie wiosna. W oczekiwaniu na tę optymistyczną porę roku można skupić się na kulturze i swój czas poświęcić na rozrywkę muzyczną, filmową czy fotograficzną lub spotkać się z innymi mieszkańcami Głogowa na różnych zorganizowanych akcjach.

Każda grupa wiekowa znajdzie dla siebie różnorodne propozycje, aby miło spędzić czas. Wystarczy tylko wyjść z czterech ścian, rozejrzeć się, po czym podążyć w jedną z kulturalnych ścieżek Głogowa.

Dla dzieci i rodzin:

Przed nami kolejne występy przedszkolaków z głogowskich placówek. Już 04.03.2017 roku czyli w najbliższą sobotę w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie będą miały miejsce  DZIECIĘCE PREZENTACJE TWÓRCZE „MAŁY ART”. O godzinie 9.00 zaprezentują się podopieczni PRZEDSZKOLA PUBLICZNEGO nr 20 a zaraz po nich o godzinie 11.00 podziwiać będzie można dzieci z PRZEDSZKOLA PUBLICZNEGO nr 7. Na oba koncerty jest wstęp wolny.

KINO:

„Lego Batman: Film” – film animowany (Jubilat)

W duchu zabawy, dzięki której film „Lego Przygoda” stał się fenomenem na skalę światową, samozwańczy przywódca grupy, Batman z LEGO staje się gwiazdą własnej przygody na dużym ekranie. W Gotham szykują się wielkie zmiany. Jeśli Batman chce uratować miasto przed zakusami Jokera, musi porzucić swoją samotnię i podjąć współpracę z innymi, a przy okazji być może przyjąć bardziej pozytywną postawę.

„Ozzy” – film animowany (Cinema 3D)

Ozzy to przesłodki piesek rasy beagle i ukochany pieszczoch całej rodziny. Kiedy jego właściciele Susan, Ted i Paula wyjeżdżają w daleką podróż do Japonii, jego życie wywraca się do góry łapami. Ozzy trafia do luksusowego spa dla psów. Szybko okazuje się jednak, że wyglądający na raj hotel, to tak naprawdę prawdziwa szkoła przetrwania. Ozzy natychmiast wpadnie na plan wielkiej ucieczki i od tego momentu zaczynie się wielka, zwariowana przygoda. Z pomocą szybkich i futrzastych, Fronleya, Chestera i Doca, zrozumie, na czym polega prawdziwa odwaga i moc przyjaźni. „Ozzy” to wciągająca opowieść o pokonywaniu wewnętrznych barier, o tym, że w każdym z nas drzemie superbohater, tylko trzeba w niego uwierzyć oraz, że przy pomocy przyjaciół można pokonać wszystkie trudności.

„Barbie w świecie gier” – film animowany (Cinema 3D)

Gdy Barbie zostaje w magiczny sposób wciągnięta w świat swojej ulubionej gry wideo, staje się jedną z pojawiających się w niej, ścigających się na wrotkach postaci. W grze poznaje nowych przyjaciół: uroczego Pana Chmurkę oraz Bellę, księżniczkę na rolkach. Razem dowiadują się, że pewien złośliwy Emotkowy Wirus chce przejąć kontrolę nad całą grą. Podczas wspólnej podróży z poziomu na poziom Barbie musi przemieniać się oraz wykazywać się niespotykanymi umiejętnościami i nieszablonowym sposobem myślenia, aby ocalić zespół i wygrać grę.

Dla młodzieży:

Cały czas też można podziwiać wystawę modeli samolotów pn. „Moje Hobby”, która mieści się w Bibliotece Lokalnej Osiedla Głogowskiego przy ul. Perseusza 13. Swoje prace prezentuje na niej pan Janusz Tyzenhauz, który modelarstwem zainteresował się już w dzieciństwie. Na ekspozycję składają się modele samolotów oraz czasopisma i książki na temat modelarstwa. Wystawie towarzyszy prezentacja multimedialna na temat pasji właściciela kolekcji. Ekspozycję można zwiedzać do 18 marca w godzinach otwarcia biblioteki.

Prawdziwą gratką dla wszystkich miłośników kultury i sztuki będzie sobotnie wydarzenie. 04.03.2017 roku o godz. 19.00 w Młodzieżowym Centrum Kultury MAYDAY w Głogowie będzie miało miejsce wyjątkowe przedsięwzięcie pod hasłem NOC ALTERNATYWNA – „WYJŚCIE”. Organizatorami są Grupa “Wyjście” oraz Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie a partneruje im Otwarta Pracownia Sitodruku „CzySłonie”. Wstęp wolny.

Tak oto organizatorzy piszą o tym projekcie: Wbrew częstemu narzekaniu, głogowskie podwórko pełne jest wszelakiej twórczości: muzycznej, lirycznej i plastycznej – często miesiącami, a nawet latami powstającej w zamknięciu i „do szuflady”. Twórczość taka nie ma stosownej okazji, by się zaprezentować. Postanowiliśmy taką właśnie okazję stworzyć. Zaczęło się od pomysłu wspólnego koncertu 3 formacji ćwiczących w podziemiach klubu Mayday i w głogowskim LOK-u. Występ miał być motywatorem do domknięcia autorskiego materiału. Ponieważ wśród muzyków byli także plastycy, naturalnym rozwinięciem występu była wystawa. Z czasem dołączyły kolejne ekipy chętne zaprezentować się. Impreza „Wyjście”, prawie dosłownie, jest wyjściem artystów do ludzi – wyjściem z piwnic, kanciap
i zamkniętych pracowni. Pokażemy nieprezentowaną nigdzie wcześniej, niekomercyjną, bardzo różnorodną lokalną twórczość, powstającą z pasji i potrzeby serca. Wieczorny występ 7 formacji muzycznych będzie połączony z wystawą prac lokalnych plastyków. Wszyscy wykonawcy i wystawcy pochodzą z Głogowa.
Twórcami i uczestnikami „Wyjścia” będą więc różnego rodzaju artyści chcący zaprezentować swoją twórczość:

Wizualizacje: Visualtogo oraz Kiddlucky;

Plastycy: Manualna Rebelia, Jarek Talarski, Ela i Adam Biegańscy, Jakub Wróbel oraz Paweł Dudzicki;

Muzycy:

  1. Czyż-Franczak-Telwikas -Elektronika/poezja: Artur Tewikas –sekwenser/ sampler/ syntezator, Michał Franczak – wokal, sampler, Aleksander Czyż – syntezator;
  2. Wild Lands -Rock alternatywny: Karol Frankowski – bas / drugi wokal, Anna Czaja – gitara, Krystian Osiński – perkusja, Anna Krystek – gitara / wokal;
  3. Dudzicki / Helt -Poezja śpiewana: Paweł Dudzicki – gitara akustyczna, Samanta Helt – wokal;
  4. Regulus -Blues/Rock alternatywny: Jazon – gitara, Bazyl – gitara basowa, Talar – perkusja;
  5. Kto ma czas -Elektronika/rock alternatywny: Samanta – wokal, Adam – bas elektroakustyczny, wokal, Benek – gitara elektroakustyczna, wokal, Chaos – djembe, wokal, Patryk – perkusjonalia, Setu – syntezatory i grooveboxy, Krzysiek – gitara elektroakustyczna,
  6. Terror Hauted Castle -Rock/elektronika: Remigiusz Axel Wałęga – perkusja, Krystian Strzeszyński – bas, Krzysztof Bochenek – bas, Aleksander Czyż – klawisz, sampler,
  7. Little Collapse -Elektronika: Artur Telwikas.

 

Dla Dorosłych:

Od 17.02.2017 do 31.03.2017r. w Galerii Edukacji Twórczej Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie można podziwiać wystawę fotografii Barbary Popiel „OKTAWY I TONACJE”. Wernisaż zaplanowano na 10.03.2017r. na godzinę 18.00. Barbara Popiel jest głogowską fotografką poruszającą się w kręgu fotografii reportażowej, w tym związanej z muzyką. Jej wcześniejsza pasja przemieniła się w sposób na życie. Ma w swoim dorobku wystawę „Portrety” z roku 2008, „78 Dni od Dnia Kobiet” – 2011r. oraz „ BYĆ KOBIETĄ „ – 2012r. a także udział w wystawach zbiorowych. Swoje prace wystawiała też wspólnie z mężem Jerzym, tj: „MayDay Rock Festiwal” w roku  2004 w Głogowie, „Głogowskie Spotkania Jazzowe” w roku 2008 w Głogowie, „Muzyka”  w Klubie Modraczek , Bydgoszcz w roku 2009 oraz stałej wystawie  „Muzyka na Ścianie” w Klubie „EmPub” Głogów. Jest autorką zdjęć w wielu tomikach poetyckich oraz współautorką w książce „Głogów portret miasta”, wydanej w roku 2010 przez Towarzystwo Ziemi Głogowskiej. Jej zdjęcia publikowane są w czasopismach ogólnopolskich, np. ”ZNAJ”, TWÓJ BLUES, jak i w lokalnych.

Stowarzyszenie Forum Obywateli Społecznie Aktywnych (FOSA) zaprasza wszystkich głogowian na trzeci panel dyskusyjny z cyklu „Dzisiaj o Głogowie jutra” dotyczący strategii rozwoju Głogowa. Odbędzie się on w sobotę 04 marca o godzinie 12.00 w sali 110 PWSZ w Głogowie. W ten sposób Stowarzyszenie kontynuuje debatę dotyczącą strategicznych wyzwań dla rozwoju Głogowa: W sumie zaplanowaliśmy cztery takie dyskusje dotyczące obszarów wyznaczonych przez naszą organizację w toku prac nad wstępnym dokumentem strategicznym, który został zaprezentowany we wrześniu. Te obszary to: infrastruktura i środowisko, zarządzanie miastem, gospodarka, społeczeństwo.

Kolejny panel poświęcony będzie infrastrukturze i środowisku. Celem końcowym cyklu paneli i dalszych prac jest stworzenie nowej strategii rozwoju miasta, która ma zastąpić dotychczasową. W panelu wezmą udział Prezes Towarzystwa Budownictwa Społecznego Robert Musiał, Prezes Komunikacji Miejskiej w Głogowie Piotr Miselis oraz Wójt Gminy Żukowice Krzysztof Wołoszyn. Ponadto do dyskusji zaproszeni zostali: Zastępca Prezydenta Głogowa Piotr Poznański i Prezes PWiK Andrzej Krzemień. Orgaznizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców Głogowa.

Na koniec weekendu zaplanowano GŁOGOWSKIE OBCHODY NARODOWEGO DNIA PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH. Uroczystości rozpoczną się w niedzielę 5 marca o godzinie 12:30 w Kościele Miłosierdzia Bożego na Oś. Piastów Śląskich, gdzie odprawiona zostanie uroczysta msza święta w intencji Żołnierzy Wyklętych. Odbędzie się ona pod przewodnictwem Ks. Biskupa Tadeusza Lityńskiego. Następnie ok. godziny 13:45 wyruszy Głogowski Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych – będzie to najdłuższa trasa marszu w historii. Start z przykościelnego parkingu w kierunku Pomnika Podziemia Niepodległościowego. Po drodze mijać będzie wszystkie głogowskie ronda, które uzyskały swoje nazwy dzięki lokalnym patriotycznym inicjatywom  (rondo im. Batalionu „Zośka”, rondo im. Żołnierzy Wyklętych, rondo im. Orląt Lwowskich, rondo Niepodległości oraz rondo im. Romana Dmowskiego). Pod Pomnikiem Podziemia Niepodległościowego odczytany zostanie Apel Poległych. Kolejnym miejscem, której jest częścią tych obchodów, będzie Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie. Tam odbędzie się koncert. Swój patriotyczny repertuar zaprezentują uczniowie z Gimnazjum w Radwanicach. W ostatnim punkcie programu (także w Muzeum) odbędzie się pokaz filmu „Zapora” w reżyserii Konrada Starczewskiego. Jest to film dokumentalny opowiadający historię Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”. Organizatorzy zapowiadają również niespodziankę dla tych, którzy pojawią się w muzeum. Wstęp wolny.

KINO:

„Porady na zdrady” – komedia romantyczna (Jubilat i Cinema 3D)

Zdradzona w dniu ślubu Kalina (Magdalena Lamparska) i porzucona przez chłopaka Fretka (Anna Dereszowska) rozkręcają nietypowy biznes, który raz na zawsze ma rozwiązać problemy z męską wiernością. Postanawiają pomagać kobietom i na zlecenie testować lojalność ich partnerów. Wszystko idzie dobrze do chwili, gdy Kalina ma uwieść Macieja (Mikołaj Roznerski), coacha i specjalistę do spraw damsko-męskich. Jego żona, Beata (Weronika Rosati) podejrzewa go o zdradę i chce mieć na to niezbite dowody. Kalina doceniając klasę przeciwnika, bierze się do pracy ze zdwojoną energią. Jednak tym razem cały plan bierze w łeb. Maciej nie jest jak inni mężczyźni, których z łatwością udało się przyłapać na zdradzie. Serce dziewczyny, mimo podjętych postanowień, znów zaczyna bić mocniej, a wielka miłość to tylko kwestia czasu.

„Maria Skłodowska – Curie” – film biograficzny (Jubilat i Cinema 3D)

To wierna faktom opowieść o niesamowitym życiu odkrywczyni dwóch pierwiastków – polonu i radu, ale także portret Skłodowskiej, jakiej nie znaliśmy – czułej matki, kochającej żony, kobiety charyzmatycznej, zdecydowanej, choć pełnej dylematów i sprzeczności. Była pierwszą kobietą, która zdobyła Nagrodę Nobla i do tej pory pozostaje jedyną kobietą wyróżnioną dwukrotnie tą nagrodą. Jako pierwsza w Europie uzyskała tytuł doktora, a w 1906 roku przyznano jej profesurę i równocześnie objęła własną katedrę na paryskiej Sorbonie, co we Francji było wydarzeniem bez precedensu. Jednak droga do sławy wiodła ścieżką pełną wyzwań i wyrzeczeń. By wypełnić misję dla ludzkości, Skłodowska musiała zmierzyć się z samotnością w obcym kraju i nieoczekiwaną śmiercią męża, a także bronić swoich racji w świecie naukowym zdominowanym przez mężczyzn. Z emocjonującej i pełnej zwrotów akcji batalii, wyszła jednak zwycięsko, jako osoba godna naśladowania, zasługująca na podziw i wybitna pod każdym względem. Stała się najbardziej wpływową kobietą swoich czasów.

„Logan: Wolverine” – film akcji/fantasy (Cinema 3D)

Nominowany do Oscara Hugh Jackman po raz ostatni wciela się w rolę legendarnego Wolverine’a. Zmęczony życiem Wolverine czuje się zagubiony w świecie, w którym zdziesiątkowani mutanci X-Men żyją na marginesie społeczności ludzkiej. Jego mentor Charles Xavier (Patrick Stewart – seria ”Star Trek”), znany jako Profesor X, przekonuje go, by wziął udział w ostatniej misji, w której stawką jest życie młodej dziewczyny, jedynej nadziei rasy mutantów.

„xXx: Reaktywacja” – film akcji/przygodowy (Cinema 3D)

Trzeci rozdział wybuchowej serii, która zredefiniowała gatunek szpiegowskiego thrillera. Xander Cage (Vin Diesel) po latach dobrowolnego wygnania, przez wielu uważany za martwego, powraca, by ponownie stanąć na drodze wojownika Xianga (Donnie Yen). Xander wie, że w rękach Xianga znajduje się śmiercionośna, zagrażająca ludzkości broń, zwana „Puszką Pandory”. Rekrutuje nową grupę supersilnych sprzymierzeńców, ale tym razem nie będzie łatwo pokonać wroga. Cage czuje, że jest zamieszany w zmowę na najwyższych szczeblach rządów światowych i jemu samemu grozi śmiertelne niebezpieczeństwo.

„Pokot” – dramat (Cinema 3D)

Janina Duszejko, to emerytowana inżynierka, miłośniczka astrologii i wegetarianka. Kiedyś budowała mosty na Bliskim Wschodzie, dziś mieszka samotnie w Sudetach. Pewnej zimowej nocy odnajduje ciało swojego sąsiada, kłusownika. Okoliczności śmierci mężczyzny są niezwykle tajemnicze, gdyż jedyne ślady, które znajdowały się wokół jego domu, to odciski racic saren. Duszejko, widząc niemoc policji, rozpoczyna własne, niekonwencjonalne śledztwo.

„Ukryte działania” – dramat (Cinema 3D)

Jest to nieznana do tej pory prawdziwa historia trzech błyskotliwych kobiet afro-amerykańskiego pochodzenia, które na przełomie lat 50. i 60. XX wieku podjęły pracę dla NASA. Pokonując niewyobrażalne przeszkody społeczne i obyczajowe, pomogły wysłać w kosmos pierwszego Amerykanina, astronautę Johna Glenna, inicjując tym samym kosmiczny wyścig między światowymi mocarstwami.