Weekendowy rozkład jazdy

0
1484
TutajGLOGOW.pl Głogów Weekendowy Rozkład Jazdy Kalendarz Wydarzeń

Pogoda nie zachęca do weekendowych spacerów. Luty z mroźnej zimy przekształcił się w deszczową wiosnę, choć jak niektórzy twierdzą, jest to bardziej powrót do jesieni. Może więc warto ten czas urozmaicić i zainwestować w łyk kultury. Głogowianie podczas najbliższych dni nie będą mogli narzekać na brak propozycji z zakresu chociażby muzyki czy filmu.

Dla dzieci i rodzin

W niedzielę 26.02.2017r. o godz. 8.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie odbędzie się DOLNOŚLĄSKI FESTIWAL KULTURY HARCERSKIEJ „PARASOL” 2017. Organizatorem jest Komenda Hufca ZHP Głogów. Wstęp wolny. Tak o tym wydarzeniu wypowiadają się organizatorzy: Będzie to z pewnością wyjątkowa edycja! Już nie możemy doczekać się, aby zobaczyć Was 26 lutego 2017r. w Głogowie oraz przeżyć wspólnie z Wami niezapomniane chwile, wypełnione po brzegi muzyką i pięknymi uśmiechami.

Cały czas też można też podziwiać wystawę modeli samolotów pn. „Moje Hobby”, która mieści się w Bibliotece Lokalnej Osiedla Głogowskiego przy ul. Perseusza 13. Swoje prace prezentuje na niej pan Janusz Tyzenhauz, który modelarstwem zainteresował się już w dzieciństwie. Na ekspozycję składają się modele samolotów oraz czasopisma i książki na temat modelarstwa. Wystawie towarzyszy prezentacja multimedialna na temat pasji właściciela kolekcji. Ekspozycję można zwiedzać do 18 marca w godzinach otwarcia biblioteki.

KINO:

Barbie w świecie gier – film animowany (Cinema 3D)

Gdy Barbie zostaje w magiczny sposób wciągnięta w świat swojej ulubionej gry wideo, staje się jedną z pojawiających się w niej, ścigających się na wrotkach postaci. W grze poznaje nowych przyjaciół: uroczego Pana Chmurkę oraz Bellę, księżniczkę na rolkach. Razem dowiadują się, że pewien złośliwy Emotkowy Wirus chce przejąć kontrolę nad całą grą. Podczas wspólnej podróży z poziomu na poziom Barbie musi przemieniać się oraz wykazywać się niespotykanymi umiejętnościami i nieszablonowym sposobem myślenia, aby ocalić zespół i wygrać grę.

Lego Batman: Film – film animowany (Cinema 3D)

W duchu zabawy, dzięki której film „Lego Przygoda” stał się fenomenem na skalę światową, samozwańczy przywódca grupy, Batman z LEGO staje się gwiazdą własnej przygody na dużym ekranie. W Gotham szykują się wielkie zmiany. Jeśli Batman chce uratować miasto przed zakusami Jokera, musi porzucić swoją samotnię i podjąć współpracę z innymi, a przy okazji być może przyjąć bardziej pozytywną postawę.

Dla młodzieży

W piątek 24.02.2017r. godz. 20.00 w Młodzieżowym Centrum Kultury MAYDAY w STREFIE WOLNEJ MUZYKI wystąpi FISZ EMADE TWORZYWO „DRONY”. Grupę tworzą Bartek i Piotr Waglewscy – prywatnie rodzeni bracia a zawodowo duet producent oraz. wokalisto – raper. Od 2001 roku wydali 10 płyt utrzymanych w stylistyce hiphopowej lub okołohiphopowo – eklektycznej. Fisz Emade jako pierwsi na takim poziomie wprowadzili w polskim hiphopie miękkie brzmienia i miękkie teksty nawiązując swego czasu do klimatów Native Tongues. Od tamtego momentu do dzisiaj bracia stale eksperymentują starając się jednak, by wszystkie ich wynalazki łączył jeden składnik – wysoka jakość i zaangażowanie. W wersji koncertowej występują jako Fisz Emade Tworzywo w mocno poszerzonym składzie wsparci znakomitymi muzykami. Ich ostatnia płyta „Drony”, wydana w październiku 2016 roku, to jedna z najważniejszych i najbardziej wyczekiwanych płyt.

W niedzielę 26.02.2017 r. godz. 12.00 również w MCK MAYDAY w Głogowie odbędzie się Giełda płyt, filmów, książek i gier: WYMIEŃ SIĘ KULTURĄ. Wstęp jest wolny. Jest to kolejna Giełda Kultury. Jeśli mają państwo stare płyty winylowe i CD, obejrzane filmy, do których już się nie wraca, przeczytane książki, gry, które się znudziły, to można przynieść je, wymienić, podyskutować o nich oraz poznać ludzi, których kręci kultura i sztuka. Organizatorzy zapewniają stoliki do prezentacji swoich zbiorów.

Dla dorosłych

W sobotę 25.02.2017r. godz. 18.00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie odbędzie się KONCERT KARNAWAŁOWY W STYLU WENECKIM, w którym wystąpią polskie gwiazdy scen operowo-operetkowych, jak: Małgorzata Długosz –  sopran, Renata Drozd – sopran, Piotr Rafałko – tenor, Ryszard Wróblewski – tenor, Maciej Przestrzelski – skrzypce / koncertmistrz, Anna Barańska-Wróblewska – prowadzenie / reżyseria. Wyrafinowane stroje, maski, gondolierzy, unikalna atmosfera, niepowtarzalny nastrój i wspaniała włoska muzyka – to wszystko kojarzy się z Wenecją i to wszystko  odnajdziecie państwo w dwuczęściowym koncercie karnawałowym w stylu weneckim. W programie koncertu znajdą się najpopularniejsze arie, duety, tercety i włoskie pieśni z kanonu muzyki operowej, operetkowej i musicalowej oraz pełne południowego temperamentu piosenki neapolitańskie.  Niepowtarzalne aranżacje, podane z dużą dawką humoru, piękne głosy, gra aktorska oraz wspaniała oprawa kostiumowa, stworzą charakter „show”, łącząc w sobie dwa pozornie odległe bieguny muzyczne – klasykę i rozrywkę.

Cisi Pracownicy Krzyża, Parafia kolegiacka pw. Wniebowzięcia NMP oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej zapraszają na spotkanie z ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim. Spotkanie autorskie odbędzie się w niedzielę, 26 lutego br. o godzinie 15.30 w Sali Konferencyjnej Cichych Pracowników Krzyża przy ul. Bł. Luigi Novarese 2 w Głogowie. Podczas spotkania autorskiego z księdzem będzie możliwość nabycia publikacji napisanych przez niego. Duchowny od lat dba o pamięć ofiar rzezi wołyńskiej i dąży, aby stosunki między Polską a Ukrainą opierały się na prawdzie. Stąd też wcześniej, przed spotkaniem autorskim z głogowianami, bo o godzinie 12.30, ks. Isakowicz-Zaleski odprawi w kaplicy u Cichych Pracowników Krzyża Mszę Świętą w intencji ofiar rzezi wołyńskiej.

Nie do końca w weekend, jednak tuż po nim w poniedziałek 27.02.2017r. godz. 18.00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie z okazji DNIA JĘZYKA OJCZYSTEGO odbędzie się recital pt. „JUŻ NIE ZAPOMNISZ MNIE”, w którym wystąpi Tomasz Stockinger a na pianinie zagra mu Stefan Gąsieniec. Będzie to wspomnienie dwudziestolecia międzywojennego w muzyce i słowie. Wieczór spędzony będzie w klimacie najpiękniejszych szlagierów polskiego kina przedwojennego. Tytuł programu pochodzi od piosenki „Już nie zapomnisz mnie”, która stanowiła główny motyw muzyczny polskiej komedii „Zapomniana melodia” z 1938 roku. Koncert poświęcony jest twórcom takim jak Henryk Wars czy Jerzy Jurandot, a jako, że wykonawcą jest aktor, oddaje także przez swój recital hołd gwiazdom kina przedwojennego i przypomina Eugeniusza Bodo, Aleksandra Żabczyńskiego, Antoniego Fertnera i innych. Można powiedzieć, że ten recital jest wiązanką piosenek polskiego kina przedwojennego, w rytmie walca i tanga przy akompaniamencie pianisty, jak za dawnych, dobrych lat. Wraca do nas łagodnym uśmiechem, niesłychanym charm’em i przenosi do magicznego dwudziestolecia. Ten program to elegancja i szyk minionych lat, wciąż tak żywo wspominanych – wyjaśniają organizatorzy.

KINO:

PolandJa- komedia/dramat (Jubilat i Cinema 3D)

Błyskotliwa i świetnie zagrana komedia uszyta na miarę naszych czasów.Iza Kuna, Michał Żurawski, Roma Gąsiorowska, Jerzy Radziwiłowicz, Borys Szyc, Grzegorz Małecki, Ewa Błaszczyk, Kuba Gierszał, Paweł Domagała, Janusz Chabior, Szymon Bobrowski, Marek Bukowski, Katarzyna Zawadzka i Jacek Beler pokazują, że najdziksze historie w życiu, przydarzają się nam w najmniej odpowiednich momentach. „PolandJa” to pełna humoru opowieść o tym, jak (nie) radzimy sobie z rzeczywistością, która nas otacza. Akcja filmu rozgrywa się w ciągu 24 godzin, podczas których bohaterowie przeżywają pasmo zabawnych perypetii, radykalnie zmieniających ich życie. Jest ostro, zabawnie i wzruszająco, a emocje w filmie podbija dodatkowo muzyka Andrzeja Smolika.

Porady na zdrady – komedia romantyczna (Jubilat i Cinema 3D)

Zdradzona w dniu ślubu Kalina (Magdalena Lamparska) i porzucona przez chłopaka Fretka (Anna Dereszowska) rozkręcają nietypowy biznes, który raz na zawsze ma rozwiązać problemy z męską wiernością. Postanawiają pomagać kobietom i na zlecenie testować lojalność ich partnerów. Wszystko idzie dobrze do chwili, gdy Kalina ma uwieść Macieja (Mikołaj Roznerski), coacha i specjalistę do spraw damsko-męskich. Jego żona, Beata (Weronika Rosati) podejrzewa go o zdradę i chce mieć na to niezbite dowody. Kalina doceniając klasę przeciwnika, bierze się do pracy ze zdwojoną energią. Jednak tym razem cały plan bierze w łeb. Maciej nie jest jak inni mężczyźni, których z łatwością udało się przyłapać na zdradzie. Serce dziewczyny, mimo podjętych postanowień, znów zaczyna bić mocniej, a wielka miłość to tylko kwestia czasu.

Zerwany kłos – dramat religijny (Jubilat)

Akcja filmu rozgrywa się podczas I wojny światowej. Historię opowiada Teresa, wiejska dziewczyna zgwałcona przez posępnego Kozaka, Sorokina. Tymczasem po Tarnowszczyźnie panoszą się carskie wojska. W okolicznych wioskach strach sieje ich dowódca. Na tym tle poznajemy główną bohaterkę filmu – Karolinę Kózkę. Nieskazitelnie dobra 16-latka świeci przykładem wśród ludzi, będąc ulubienicą okolicznych dzieci. Sielankę życia przerywają pierwsze pomruki wojny. Wieśniacy piętnują Teresę, posądzaną o oddanie się Rosjanom za pieniądze. Tylko Karolina poznaje jej tajemnicę. Teresa chce pozbyć się niechcianej ciąży, ale Karolina zapobiega jej samobójstwu. Wkrótce jednak sama doświadcza tragedii. Zostaje uprowadzona wraz z ojcem przez carskiego dowódcę. Ojcu udaje się uciec, ale ogarnięty wyrzutami sumienia popada w obłęd. Całej historii przygląda się wiejski proboszcz, ks. Władysław Mendrala. On jako pierwszy odkryje prawdę o kulisach zbrodni Karoliny.

Ciemniejsza strona Greya – dramat/romans (Cinema 3D)

Jamie Dornan i Dakota Johnson powracają jako Christian Grey i Anastasia Steele w filmie „Ciemniejsza strona Greya” czyli drugiej części ekranizacji światowego bestsellera E.L. James. Pierwsza część serii, „Pięćdziesiąt twarzy Greya”, stała się międzynarodowym przebojem, zarabiając na całym świecie ponad 560 milionów dolarów. „Ciemniejsza strona Greya” pokaże nieco ciemniejsze oblicze zarówno Christiana, jak i Anastasii. Kiedy po bolesnym rozstaniu Christian próbuje nakłonić Anę do powrotu, ona stawia nowe warunki. Próby odbudowania związku, zyskania stabilizacji i spokoju torpedują postaci z przeszłości Christiana, które pojawiają się nagle w najmniej spodziewanych okolicznościach, chcąc rozbić to, co budują młodzi.

Pokot – dramat (Cinema 3D)

Janina Duszejko, to emerytowana inżynierka, miłośniczka astrologii i wegetarianka. Kiedyś budowała mosty na Bliskim Wschodzie, dziś mieszka samotnie w Sudetach. Pewnej zimowej nocy odnajduje ciało swojego sąsiada, kłusownika. Okoliczności śmierci mężczyzny są niezwykle tajemnicze, gdyż jedyne ślady, które znajdowały się wokół jego domu, to odciski racic saren. Duszejko, widząc niemoc policji, rozpoczyna własne, niekonwencjonalne śledztwo.

Ukryte działania – dramat (Cinema 3D)

Jest to nieznana do tej pory prawdziwa historia trzech błyskotliwych kobiet afro-amerykańskiego pochodzenia, które na przełomie lat 50. i 60. XX wieku podjęły pracę dla NASA. Pokonując niewyobrażalne przeszkody społeczne i obyczajowe, pomogły wysłać w kosmos pierwszego Amerykanina, astronautę Johna Glenna, inicjując tym samym kosmiczny wyścig między światowymi mocarstwami

xXx: Reaktywacja – film akcji/przygodowy (Cinema 3D)

Trzeci rozdział wybuchowej serii, która zredefiniowała gatunek szpiegowskiego thrillera. Xander Cage (Vin Diesel) po latach dobrowolnego wygnania, przez wielu uważany za martwego, powraca, by ponownie stanąć na drodze wojownika Xianga (Donnie Yen). Xander wie, że w rękach Xianga znajduje się śmiercionośna, zagrażająca ludzkości broń, zwana „Puszką Pandory”. Rekrutuje nową grupę supersilnych sprzymierzeńców, ale tym razem nie będzie łatwo pokonać wroga. Cage czuje, że jest zamieszany w zmowę na najwyższych szczeblach rządów światowych i jemu samemu grozi śmiertelne niebezpieczeństwo.

Lekarstwo na życie – thriller (Cinema 3D)

To wizjonerski thriller psychologiczny w reżyserii nagrodzonego Oscarem Gore’a Verbinskiego, twórcy „Piratów z Karaibów” i „The Ring”. Ambitny młody pracownik wielkiej korporacji otrzymuje zadanie przywiezienia szefa swej firmy z idyllicznego, ale i tajemniczego ośrodka odnowy biologicznej położonego w malowniczym zakątku w szwajcarskich Alpach. Ośrodek oferuje lekarstwo na wszelkie problemy i bolączki współczesnego świata, ale na miejscu okazuje się, że nic nie jest tym, czym mogłoby się wydawać. Bohater odkrywa mroczne sekrety i musi walczyć, by ocalić życie i zdrowie psychiczne. W rolach głównych: Jason Isaacs (seria „Harry Potter”), Dane DeHaan („Niesamowity Spider-Man 2”) i Mia Goth („Everest”).

Straszny piątek – maraton grozy (Cinema 3D)

  1. Aplik@cja – horror
    Utrzymany w duchu kultowej powieści Stephena Kinga – „To”, horror o morderczej aplikacji, która zamienia w piekło życie amerykańskich nastolatków. W niewyjaśnionych okolicznościach umiera licealistka Nikki. Po pogrzebie dziewczyny, piątka jej przyjaciół otrzymuje zaproszenie do pobrania tajemniczej aplikacji. Problem w tym, że komunikat o programie pochodzi z telefonu zmarłej. Chcą rozwiązać zagadkę, nastolatki instalują aplikację na swoich komórkach. Wkrótce potem cała piątka zaczyna być terroryzowana przez złowrogą istotę. Nadprzyrodzony byt, tytułujący się Mr. Bedevil, wydaje się znać ich wszystkie, najmocniej skrywane fobie i lęki.
  2. Bodom – horror
    Brutalny fiński horror inspirowany prawdziwą masakrą nad jeziorem Bodom, która wstrząsnęła całym krajem i do dziś budzi gorące emocje. Latem 1960 roku czworo obozujących nad jeziorem nastolatków zostaje brutalnie zaatakowanych nożem podczas snu. Masakrę przeżywa tylko jedno z nich, jednakże nic nie pamięta z koszmarnej nocy, a sam morderca nie zostaje zidentyfikowany ani ujęty. Legendy głoszą, że do dziś ukrywa się w pobliskich lasach. Pół wieku później obozowisko nad jeziorem Bodom odwiedza grupa młodych śmiałków z nadzieją na dobrą zabawę i rozwiązanie tajemniczej sprawy poprzez szczegółowe odtworzenie okrutnego morderstwa. Gdy zapada noc, okazuje się jednak, że nie wszyscy przybyli tu z czystymi intencjami. Stawką w pełnej zaskakujących zwrotów akcji śmiertelnej grze będzie ich życie.
  3. Lament – thriller
    Osadzony na koreańskiej prowincji i czerpiący z ludowych wierzeń klimatyczny thriller z elementami horroru, w reżyserii Hing-Jin Na, autora wielokrotnie nagradzanego „Morza żółtego” i „W pogoni”. Jeden z najlepszych filmów roku według prestiżowego portalu The Examiner.
    W spokojnej koreańskiej wiosce dochodzi do szeregu tajemniczych i gwałtownych zgonów, a niektórzy mieszkańcy zaczynają zdradzać oznaki prowadzącej do szaleństwa choroby. Śledztwo prowadzi Jongo-Goo, miejscowy oficer policji. Początkowo jako przyczynę zgonów podaje zatrucie dzikimi grzybami, jednak wkrótce zaczyna mieć co do tego wątpliwości. Gdy docierają do niego plotki o tajemniczym Japończyku, który niedawno zamieszkał w okolicznym lesie, nieznajomy staje się głównym podejrzanym. Oznaki opętania zaczyna wykazywać także mała córeczka Jongo-Goo. Od tego momentu policjant zrobi wszystko, by ocalić swoje dziecko od niebezpieczeństwa.