Ważne miesiące Bartosza Jureckiego. Igrzyska Olimpijskie w Brazylii i MŚ we Francji

0
1064

Przed Bartoszem Jureckim bardzo ważne miesiące, jeśli chodzi o występy w reprezentacji Polski. Obrotowy SPR Chrobrego Głogów ma szansę wystąpić w sierpniowych Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro, natomiast w styczniu 2017 roku biało-czerwoni zagrają w finałach Mistrzostw Świata. Zawodnik głogowskiego klubu liczy na powołania, jednak ostateczna decyzja będzie należała do Tałanta Dujszebajewa.

Turniej piłki ręcznej mężczyzn podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro odbędzie się w dniach 6-21 sierpnia 2016 roku. Reprezentacja Polski zagra w grupie B, a jej rywalami będą drużyny Słowenii, Szwecji, Brazylii, Niemiec oraz Egiptu. Dla naszej drużyny narodowej będzie to pierwszy występ w IO po ośmioletniej przerwie. Po raz ostatni Polacy zagrali w Pekinie, gdzie zajęli piąte miejsce. Jak będzie w Brazylii? Przekonamy się za niecałe dwa miesiące.

„Skład na turniej olimpijski nie jest jeszcze podany, więc na razie nie chciałbym zbyt daleko wybiegać, by nie zapeszać. Oczywiście, jeśli zostanę powołany do kadry, to będzie dla mnie wielkie wyróżnienie. Byłem już raz na igrzyskach i wiem jaka to wspaniała impreza. Nie udało nam się wtedy przywieźć medalu, więc jeśli będzie szansa i pojadę to moim wielkim marzeniem jest wrócić do Polski z medalem” – mówił w jednej z rozmów doświadczony zawodnik SPR Chrobrego Głogów.

Kilka miesięcy później reprezentacja Polski wystąpi w Mistrzostwach Świata, które zostaną rozegrane na parkietach we Francji. Dla Bartosza Jureckiego będzie to kolejna okazja do występu w wielkiej imprezie, jednak z pewnością wiele zależeć będzie od postawy na parkietach w Rio de Janeiro. Wczoraj odbyła się ceremonia losowania grup imprezy. Biało-czerwoni zagrają m.in. z gospodarzami mistrzostw.

Polska trafiła do grupy A, która zapowiada się niezwykle interesująco. Poza Francuzami nasza kadra zmierzy się w niej z Rosją, Brazylią, Japonią oraz Norwegią. Ostatnia z wymienionych reprezentacji zagra w turnieju dzięki „dzikiej karcie”, którą przyznała jej Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej (IHF). Jest to jednak bardzo wymagający przeciwnik, co potwierdziły ostatnie Mistrzostwa Europy, które Skandynawowie zakończyli na czwartym miejscu, pokonując biało-czerwonych 30:28. Mistrzostwa we Francji odbędą się w dniach 11-29 stycznia 2017 roku.

Bartoszowi Jureckiemu życzymy powołania na oba te turnieje – w sierpniu jak najlepszych występów i medalowej zdobyczy w Brazylii, a w styczniu sukcesu na francuskich parkietach!