Udany start głogowskich uczniów w Biegu o Lampkę Górniczą

0
1325

W minioną niedzielę, 19. października w Lubinie odbył się Bieg Barbórkowy o Lampkę Górniczą, w którym wystartowali  uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Wyżykowskiego w Głogowie. Młodzi sportowcy zajęli czołowe lokaty wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Bieg Barbórkowy o Lampkę Górniczą to impreza sportowa z wielkimi tradycjami. Początkowo organizowana była jedynie dla górników, jednak w chwili obecnej przyciąga wielu zawodników zarówno z kraju, jak i zagranicy – w tegorocznej edycji w biegu głównym na 10 km wystartowało ok 1300 zawodników.

Bieg zawsze ma charakter otwarty i każda chętna osoba może wziąć w nim udział. Biegł główny odbywa się na 10-cio kilometrowej trasie, która prowadzi przez wyznaczone ulice Lubina. Organizatorzy rokrocznie zapewniają atrakcyjne nagrody dla osób startujących w biegu, które przyznawane są najlepszym zawodnikom w kilku kategoriach.

Biegowi o Lampkę Górniczą towarzyszy szereg rozmaitych imprez takich, jak: Bieg Sztygarski na 1 Milę, Sztafeta Dyrektorska, Sztafeta Międzyzakładowa czy Bieg dla młodzieży z regionu, w którym startowali reprezentanci Zespołu Szkół im. Jana Wyżykowskiego w Głogowie.

Bieg główny zawodów odbywał się na dystansie 10 km, natomiast młodzi sportowcy rywalizowali na trasie mierzącej 500 m. Wśród szkół ponadgimnazjalnych związanych z kształceniem górników i hutników duży sukces odnieśli uczniowie ”Wyżykowskiego” zajmując czołowe lokaty. Miejsce I zdobył uczeń klasy górniczej Błażej Frankowski, natomiast miejsce II wywalczył Kamil Lech – klasa elektroniczna. W kategorii dziewcząt zwyciężyła Małgorzata Momot, natomiast II miejsce zajęła Anita Miakisz z klasy ”mundurowej”.

Młodym sportowcom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.