Udane występy głogowskich lekkoatletów w Toruniu i Zielonej Górze

0
1602

Kolejne dobre starty mają za sobą lekkoatleci Piasta Głogów, którzy w ostatnich dniach rywalizowali w Toruniu oraz Zielonej Górze. W Grodzie Kopernika znakomicie spisała się Klaudia Bartkowiak, która triumfowała w biegu na 200 metrów, bijąc dotychczasowy rekord życiowy. W województwie lubuskim wysoką formę zaprezentował natomiast Adrian Olszewski, wygrywając konkurs trójskoku.

Klaudia Bartkowiak przekroczyła linię mety z wynikiem 25,98s. Głogowianka pewnie triumfowała w finałowym biegu na 200 metrów juniorek do lat 17, a nowy rekord życiowy jest lepszy od poprzedniego o blisko sekundę. – „To naprawdę krajowa czołówka” – pochwalił swoją zawodniczkę trener Przemysław Bielawa. Swoją dotychczasową „życiówkę” biegaczka poprawiła też na dystansie 60 metrów, gdzie zajęła drugie miejsce.

Drugie miejsce w kategorii juniorów młodszych w biegu na 200 metrów zajął Adrian Rosiński. Reprezentant Piasta Głogów także poprawił swój dotychczasowy rekord, który wynosi obecnie 23,56s. Najlepszy w rywalizacji juniorów młodszych na dystansie 600 metrów był natomiast Bartosz Szymczak, który też pobił własny rekord życiowy, przekraczając linię mety w czasie 1,26,24. Trzecie miejsce w biegu na 60 metrów przez płotki zajął Grzegorz Wojnowski (9,24s), natomiast czas 1,54,79 na dystansie 600 metrów uzyskała Wiktoria Chiciak. Jest to jej nowy najlepszy wynik w karierze.

Głogowianie z powodzeniem rywalizowali także w Zielonej Górze, gdzie rewelacyjną formę zaprezentował weteran, Adrian Olszewski, wygrywając konkurs trójskoku z wynikiem 13,62 m. Nieco gorsze wyniki uzyskali młodsi – Sergiusz Mazan 13,20 m, a Marcin Wejchert 13,10 m. Wśród młodzików (15 lat) z dobrej strony pokazał się Michał Wzorek, który uzyskał najlepszy wynik w skoku w dal (5,52 m). Ponadto zawodnik startował w trójskoku, kończąc z rezultatem 10,20 m oraz biegu na 60 metrów (8,01s). Rekord życiowy w trójskoku pobił natomiast Bartosz Zahorski. Jego wynik to 10,50 m. Lekkoatleta rywalizował również w trudnej technicznie konkurencji, jaką był bieg na 60 metrów przez płotki. Jego czas to 10,20s.

W najmłodszych kategoriach skok w dal ze strefy (skoki mierzone z miejsca odbicia) wygrał Amadou Diallo z wynikiem 4,40 m. Wyprzedził on Michała Rokaszewicza, który osiągnął 4,13 m. W finale biegu na 60 metrów Rokaszewicz zajął drugą lokatę z wynikiem 9,60s, natomiast Diallo przekroczył linię mety tuż za nim (9,64s).

Wśród dziewcząt drugie miejsce w finale biegu na 60 metrów zajęła Natalia Zaorska. Jej czas to 9,79s. Jedną lokatę niżej sklasyfikowana została Julia Zaorska (9,84 s). Obie zawodniczki startowały też w skoku w dal. Natalia uzyskała 4,05 m, natomiast Julia 3,91 m. Najmłodsi, obok juniorów i weteranów, próbowali też swoich sił w skoku w dal. Amadou Diallo osiągnął wynik 8,70 m, Natalia Zaorska 7,73 m, Julia Zaorska 7,33, a Michał Rokaszewicz 7,18 m. – „Wspólny start dorosłych oraz najmłodszych adeptów lekkiej atletyki to wspaniała sprawa łącząca pokolenia. Zabawa sportowa kształtuje bardzo pozytywne nawyki, zwłaszcza u młodego pokolenia” – ocenił trener Tadeusz Karpowicz.