Udana inauguracja sezonu w wykonaniu Cuprum Lubin

0
1063

W trzech setach rozstrzygnęli losy spotkania siatkarze Cuprum Lubin, którzy na inaugurację nowego sezonu PlusLigi podejmowali na własnym parkiecie MKS Będzin. Szczególnie widowiskowa w wykonaniu lubinian była ostatnia partia meczu. Gospodarze wygrali ją do 12, pieczętując pewne zwycięstwo w całym spotkaniu.

W pierwszym secie goście z Będzina prowadzili tylko raz, bo to oni otworzyli wynik spotkania. Później grę kontrolowali już siatkarze Cuprum Lubin. Przyjezdni starali się odrabiać straty, ale lubinianie grali rozsądnie i nie dali sobie wydrzeć prowadzenia. Ostatecznie pierwszy set zakończył się zwycięstwem zespołu z Lubina 25:19.

Jeszcze bardziej wyrównana była druga odsłona meczu. W niej siatkarze MKS-u Będzin poczynali sobie odważniej, co skutkowało wyjściem na prowadzenie. W końcówce partii przyjezdni wygrywali 23:20, ale wówczas sprawy w swoje ręce wziął Robert Taht. Jego serwisy doprowadziły do remisu i zapewniły jeszcze większe emocje na boisku. Gospodarze zachowali więcej zimnej krwi, wygrywając drugą odsłonę 27:25.

Trzeci set to już koncertowa gra Cuprum, ale też festiwal błędów po drugiej stronie siatki. MKS Będzin nie nawiązał wyrównanej walki nawet przez chwilę, od początku partii zdecydowanie ustępując dobrze dysponowanym lubinianom. Przewaga gospodarzy nie podlegała dyskusji. Całe spotkanie zakończyła zepsuta zagrywka zawodnika z Będzina. Trzecia partia zakończyła się rezultatem 25:12, a cały mecz pewnym 3:0 dla Cuprum.

Kolejny mecz lubinianie rozegrają 4 października na wyjeździe z Espadonem Szczecin.

CUPRUM LUBIN – MKS BĘDZIN 3:0
(25:19, 27:25, 25:12)

Składy zespołów:
CUPRUM: Kaczmarek (18), Pupart (10), Taht (11), Gunia (3), Masny (1), Hain (7), Kryś (libero) oraz Patucha (2), Biegun (1) i Smoliński (2)

MKS: Waliński (8), Kozub (1), Ratajczak (5), Grzechnik (2), Jordanow (4), Araujo (15), Potera (libero) oraz Kowalski, Seif (1), Peszko (3), Kok (3) i Gregorowicz (libero)

MVP: Michał Masny