To już 72 zeszyt Encyklopedii Ziemi Głogowskiej

0
1036

W sprzedaży jest już 72 zeszyt Encyklopedii Ziemi Głogowskiej wydawanej przez Towarzystwo Ziemi Głogowskiej. Encyklopedia Ziemi Głogowskiej ukazuje się od 1993 roku w formie zeszytów A 5. Encyklopedia zawiera zwykle od dziesięciu do dwudziestu haseł związanych z Głogowem. Zeszyt można kupić w siedzibie Towarzystwa Ziemi Głogowskiej przy ulicy Piotra Skargi 5 oraz w głogowskich księgarniach. Cena to siedem złotych.

Seria Encyklopedii Ziemi Głogowskiej ukazuje się od 1993 roku w formie zeszytów w formacie A 5. Zeszyt zawiera zwykle od dziesięciu do dwudziestu haseł. Encyklopedia Ziemi Głogowskiej jest encyklopedią regionalną i pełni role edukacyjną oraz ma popularyzować wiedzę o Ziemi Głogowskiej. W sprzedaży jest już 72 zeszyt tej wyjątkowej encyklopedii. – W zeszycie znajduje się dwadzieścia haseł napisanych przez dwanaście autorów. Cześć z tych haseł jest ilustrowana kolorowymi zdjęciami we wkładce – mówi Dariusz Czaja z Towarzystwa Ziemi Głogowskiej. Najnowszy numer Encyklopedii Ziemi Głogowskiej zawiera takie hasła jak: Bernard Brzeski, budynek B Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie, Bogdan Cuch, czy Głogowskie Konfrontacje Literackie. W encyklopedii będzie można także przeczytać, co to jest Głogowskie Stowarzyszenie Literackie oraz dowiedzieć się, kim jest Stanisław Gręś. Będzie można także znaleźć takie hasła jak: Honorowy Obywatel Głogowa, Kamienica Kronheimów, Kościół Bożego Ciała – kaplice, Lazarety, legnicko-głogowski okręg miedziowy oraz lekkoatletyka w Głogowie po 1945 roku. W encyklopedii znajdą się również takie hasła dotyczące: pierwszej Drużyny Harcerzy imienia Tadeusza Kościuszki, posągu Katarzyny Śląskiej z nagrobku księżny, posągu księżnej Salomei głogowskiej oraz przynależności politycznej Głogowa. Zainteresowani historią Głogowa przeczytają także o Smardzowie, starej rzece, straży pożarnej w Głogowie oraz Edmundzie Wojciechowskim. Autorami haseł są między innymi: Antoni Bok, Katarzyna Swędrowska, Wiesław Maciuszczak, Dariusz Czaja, czy Marek Robert Górniak.

Encyklopedie Ziemi Głogowskiej można kupić w siedzibie Towarzystwa Ziemi Głogowskiej w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej przy ulicy Piotra Skargi oraz w głogowskich księgarniach. Cena zeszytu to siedem złotych. Zadanie zostało dofinansowane przez Gminę Miejską Głogów.