Tenis ziemny: Udany start Adrianny Kluski w Dreźnie

0
1261

Kolejne powody do radości mają trenerzy Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego, którzy pracują z młodymi adeptami białego sportu. W miniony weekend bardzo dobry występ w Dreźnie zaliczyła Adrianna Kluska, która wzięła udział w wielkim finale turnieju Steffi-Graf-Jugendserie U12 Winter 2015/16.

W wielkim finale turnieju odbywającego się pod patronatem Steffi Graf wzięły udział cztery najlepsze tenisistki, które odniosły najwięcej zwycięstw w całym zimowym cyklu. W gronie tym znalazła się reprezentantka Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego, Adrianna Kluska. Jedenastoletnia zawodniczka wygrała dwa takie turnieje, a raz stanęła na najniższym stopniu podium. Rezultaty te pozwoliły jej wystąpić w zawodach decydujących o zwycięstwie w całym cyklu Steffi-Graf-Jugendserie U12 Winter 2015/16.

Już na samym początku Adrianna Kluska zmierzyła się z rozstawioną z numerem pierwszym Klarą Schmitt z klubu TC BW Dresden Blasewitz. Mecz lepiej rozpoczęła Niemka, która zwyciężyła w pierwszym secie 6:3. Głogowianka prawdziwą walkę rozpoczęła w drugiej partii przy stanie 2:4. Wówczas wygrała trzy kolejne gemy, wychodząc na prowadzenie 5:4. Ostatecznie set zakończył się jej zwycięstwem 7:6 (8:6). W tie-breaku reprezentantka GTT prowadziła już 7:2, jednak Schmitt ruszyła do odrabiania strat. Młoda tenisistka z Głogowa zachowała jednak zimną krew i wygrała 10:6, a cały mecz 2:1.

W meczu decydującym o wygranej Adrianna Kluska wyszła na kort z aktualną mistrzynią Niemiec U10, Clarą-Marie Schön. Zawodniczka Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego odczuwała jeszcze ponad dwugodzinną walkę przeciwko Schmitt i musiała uznać wyższość rywalki. Pierwszy set Niemka wygrała 6:2, natomiast w drugim głogowska tenisistka poległa 3:6.

„Dobrze obsadzony turniej w Dreźnie to cenne doświadczenie dla młodej zawodniczki, które powinno zaprocentować w przyszłości” – ocenił trener Ryszard Radoszewski. Mimo porażki w finałowym starciu, Adrianna Kluska pokazała się w Niemczech z bardzo dobrej strony i występ w całym cyklu Steffi-Graf-Jugendserie U12 Winter 2015/16 z pewnością zaliczy do udanych. Reprezentantka Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego miała okazję zmierzyć się z tenisistkami naszych zachodnich sąsiadów, kończąc całą imprezę na wysokim drugim miejscu. Jest to na pewno wynik, który zadowala trenera Radoszewskiego oraz młodą zawodniczkę, ale także motywacja do dalszej pracy i dobrej gry w kolejnych turniejach.

Adriannie Klusce i jej trenerowi Ryszardowi Radoszewskiemu gratulujemy dobrej postawy na niemieckich kortach i życzymy powodzenia w następnych startach!