Tenis ziemny: Hapke i Nowiński zwycięzcami turniejów

0
1241

Udane starty mają za sobą zawodnicy Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego, którzy rywalizowali w turniejach w Lesznie oraz Dreźnie. Pierwsza ze wspomnianych imprez zakończyła się triumfem Rafała Nowińskiego w kategorii do 17 lat, natomiast w drugiej bezkonkurencyjny był Alan Hapke, który pokonał wszystkich swoich rywali i również stanął na najwyższym stopniu podium.

Pochodzący ze Wschowy Rafał Nowiński rywalizował w Otwartym Turnieju Tenisa do 17 lat. Zawody odbyły się w dniach 19-20 grudnia w Lesznie. W imprezie wzięło udział ośmiu zawodników, którzy zostali podzieleni na dwie grupy. Zwycięzcy swoich grup spotkali się w finale, który decydował o końcowej klasyfikacji. W decydującym spotkaniu reprezentant Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego zmierzył się z Jędrzejem Paszkowskim, wygrywając 6:2. Był to drugi wygrany przez Rafała Nowińskiego turniej w Lesznie.

Na zaproszenie niemieckiego klubu z Zwickau, udział w turnieju u naszych zachodnich sąsiadów wziął Alan Hapke. Młody reprezentant Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego wystartował w drugim Turnieju Steffi Graf Serie, który odbył się w Dreźnie. Głogowianin rywalizował w kategorii do 10 oraz 12 lat, pokonując wszystkich swoich rywali i wygrywając całe zawody w dwóch kategoriach wiekowych.

Dla Alana Hapke był to kolejny sukces, który osiągnął w tym miesiącu. Na początku grudnia młody zawodnik Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego zdobył puchar w klasyfikacji generalnej Playme Cup w Poznaniu. Głogowianin zajął pierwsze miejsce w grudniowej edycji, a w klasyfikacji generalnej został sklasyfikowany na wysokiej, trzeciej lokacie.

W dniach 28 listopada i 19 grudnia udział w dwóch turniejach z cyklu MP5 Trophy o Puchar Michała Przysiężnego wziął natomiast Michał Nadała. W Lubinie reprezentant Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego startował w kategorii czerwonej, w której rywalizowali zawodnicy do lat 8. Uczestnicy zostali podzieleni na cztery 4 i 5-osobowe grupy. – „Konkurencja była bardzo duża. Za pierwszym razem Michał wygrał wszystkie mecze w grupie i dotarł do ćwierćfinału, gdzie uległ  w trzech setach Kubie Błasiakowi. W drugim turnieju, po przegranym tylko jednym meczu w grupie ,również odpadł w ćwierćfinale” – skomentował trener Andrzej Kulhawik. Na przyszły rok zaplanowane zostały jeszcze trzy turnieje z tego cyklu. Dla zwycięzców klasyfikacji generalnej przygotowane zostały specjalny upominki, w tym puchary.

Zawodnikom Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego gratulujemy udanych startów i życzymy powodzenia w przyszłorocznych zawodach.