SPS Chrobry Głogów znów bez straty seta!

0
1132

Wszystko zgodnie z planem zrobili drugoligowi siatkarze SPS Chrobrego Głogów, którzy w miniony weekend pokonali na własnym parkiecie BTS Elektros Bolesławiec. Dla pomarańczowo-czarnych było to kolejne zwycięstwo bez straty seta. Głogowska drużyna w dalszym ciągu jest liderem swojej grupy, a w najbliższej kolejce czeka ją niezwykle ważny mecz w Żaganiu.

Siatkarze SPS Chrobrego Głogów byli faworytem i nie zawiedli. W Bolesławcu podopieczni Dominika Walencieja męczyli się z rywalem i ostatecznie wygrali 3:2. Przed własną publicznością pomarańczowo-czarni chcieli wygrać w lepszym stylu i misja ta zakończyła się powodzeniem. Głogowianie udowodnili, dlaczego są liderem swojej grupy i nie dali najmniejszych szans gościom z Bolesławca, wygrywając mecz bez straty seta.

W partii otwierającej spotkanie SPS Chrobry zwyciężył 25:21. Znacznie lepiej głogowianie wypadli jednak w secie numer dwa. W nim pomarańczowo-czarni zdecydowanie zdominowali rywalizację i pozwolili gościom na zdobycie zaledwie dwunastu punktów. W trzeciej części meczu miejscowi wygrali 25:25 i cały mecz w dobrym stylu 3:0. Dzięki wygranej ekipa z Głogowa ma na swoim koncie 28 punktów i w dalszym ciągu jest liderem. Tuż za plecami głogowian znajduje się MKST Astra Nowa Sól z dorobkiem 25 oczek, a podium zamyka WKS Sobieski-Arena Żagań (24). To właśnie ostatni z wymienionych zespołów będzie najbliższym rywalem podopiecznych Dominika Walencieja.

Spotkanie WKS Sobieski-Arena Żagań – SPS Chrobry Głogów zaplanowano na sobotę 17 grudnia. Początek o godz. 17. Wicelider z Nowej Soli podejmie natomiast na własnym parkiecie Olavię Oława.