SPS Chrobry Głogów: Zdobyli Bielawę, czas na mecz z akademikami

0
1294

Świetny mecz w Bielawie rozegrali drugoligowi siatkarze SPS Chrobrego Głogów, którzy pokonali tamtejszą Bielawiankę nie tracąc ani jednego seta! Pomarańczowo-czarni przerwali tym samym wspaniałą serię rywali, którzy polegli przed własną publicznością pierwszy raz od niemal 21 miesięcy. W tym czasie odnotowali szesnaście zwycięstw z rzędu.

Siatkarze SPS Chrobrego Głogów fantastycznie rozpoczęli nowy sezon i od początku pokazują, że poważnie myślą o walce o czołowe lokaty w drugoligowych rozgrywkach. Głogowianie pojechali na bardzo trudny teren, a mimo to wrócili z kompletem punktów i coraz mocniej rozpychają się w czołówce ligowej tabeli. Podopieczni trenera Dominika Walencieja rozegrali bardzo dobre spotkanie i wrócili z Bielawy w fantastycznych nastrojach.

Pierwszy set spotkania Bielawianki Bester Bielawa z SPS Chrobrym Głogów należał do bardzo wyrównanych. Obie drużyny stworzyły bardzo interesujące widowisko, ale więcej powodów do radości mieli głogowianie. Pomarańczowo-czarni wygrali partię 25:22. W drugiej odsłonie gospodarze postawili poprzeczkę jeszcze wyżej. Bielawianka była bliska zwycięstwa i doprowadzenia do remisu, jednak znów górą byli siatkarze z Głogowa. Set zakończył się ich zwycięstwem 28:26!

W trzeciej partii głogowianie wykorzystali gorszą grę ekipy z Bielawy, która była podłamana porażką w poprzedniej rozgrywce. Pomarańczowo-czarni zdominowali boiskowe wydarzenia i kontynuowali świetną grę, co miało przełożenie na wynik. Trzeci set zakończył się zwycięstwem SPS Chrobrego 25:16, a cały mecz rezultatem 3:0!

Wygrana w Bielawie sprawiła, że SPS Chrobry Głogów ma w swoim dorobku 14 punktów i plasuje się na trzecim miejscu w tabeli. Strata do ekipy z Bielawy wynosi jedno, natomiast do liderującego WKS Sobieskiego-Arena Żagań dwa oczka. W najbliższej kolejce dojdzie do spotkania lidera z wiceliderem. Głogowianie zagrają natomiast na własnym parkiecie z KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego. W minionej serii gier akademicy odnieśli domowe zwycięstwo z UKS Volley Żarów (3:0). W sobotę faworytem będą jednak pomarańczowo-czarni i mocno wierzymy, że kolejny raz udowodnią wyższość na boisku!

Początek rywalizacji w sobotę o godz. 18:00 na parkiecie SP12. Zapraszamy!

OFM Bielawianka Bester Bielawa – SPS Chrobry Głogów 0:3 (-22, -26, -16)

Bielawianka Bielawa: Glinka (K), Strubbe, Jutrzenka, Skwarcan, Tomiałowicz, Gajek, Byczek (libero) oraz Kukla (libero), Andrzejewski, Szopiak, Domański.

SPS Chrobry: Mizera, Kokociński, M.Brzeziński, Pękalski, Kucharski, Trzeciak (K), Ruszkowski (libero) oraz Kamiński, Chachulski, Dyl, Mucha (libero)