SPS Chrobry Głogów zaczyna z wysokiego C, Astra Nowa Sól pokonana po raz drugi!

0
1411
Boisko

Bardzo dobrze w nowy rok weszli siatkarze drugoligowego SPS Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni wygrali w sobotę na parkiecie wicelidera rozgrywek, Astry Nowa Sól, pokonując faworyzowany zespół 3:1. Zwycięstwo to pozwoliło pomarańczowo-czarnym awansować o jedną pozycję w ligowej tabeli.

Faworytem sobotniej rywalizacji była Astra Nowa Sól. Lubuski zespół podchodził do meczu jako wicelider tabeli drugoligowej grupy 2, a ponadto nie zwykł przegrywać na własnym parkiecie. W dotychczasowych spotkaniach, zwycięstwo w Nowej Soli udało się wywalczyć jedynie siatkarzom KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego. Pomarańczowo-czarni stanęli przed szansą powtórzenia wyczynu akademików, ale więcej szans na zwycięstwo dawano nowosolanom. Podopieczni Krzysztofa Wójcika, mając w pamięci zwycięstwo na własnym terenie, zapowiadali jednak, że postarają się nie wracać z zerowym dorobkiem punktowym.

Już premierowa partia pokazała, że głogowianie nie rzucili słów na wiatr i w Nowej Soli mają zamiar grać jak równy z równym. Pomarańczowo-czarni doskonale weszli w sobotnie spotkanie i wysoko zawiesili poprzeczkę siatkarzom nowosolskiej Astry. Pierwszy set należał do drużyny z Głogowa, która zdominowała wydarzenia na parkiecie, zwyciężając 25:20.

W drugim secie nie brakło nerwowości i sędziowskich kontrowersji w końcówce partii. Na parkiecie toczyła się niezwykle wyrównana walka, a żaden z zespołów nie zamierzał odpuszczać. Nowosolanie chcieli za wszelką cenę wygrać i wyrównać stan rywalizacji, natomiast pomarańczowo-czarni zamierzali postawić kolejny krok w kierunku zwycięstwa. Ostatecznie górą byli miejscowi, którzy wygrali 26:24.

Zacięta walka toczyła się także w trzecim secie. W nim lepsi okazali się głogowianie, pokonując gospodarzy 25:23. Tablica świetlna wskazywała wówczas wynik 2:1 dla SPS Chrobrego Głogów. Podopieczni Krzysztofa Wójcika przybliżyli się do wygranej w całym spotkaniu, nowosolanie zaś nie mogli sobie pozwolić na stratę kolejnego seta.

Na nieszczęście dla gospodarzy, tak się właśnie stało. Pomarańczowo-czarni poszli za ciosem i zwycięstwem w czwartej partii, przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Głogowianie wygrali czwartą odsłonę 25:21 i tym samym pokonali faworyzowaną Astrę na jej parkiecie 3:1.

Zwycięstwo to sprawiło, że siatkarze SPS Chrobrego Głogów awansowali o jedną pozycję w ligowej tabeli. Nowosolanie, mimo porażki, zdołali utrzymać pozycję wicelidera, jednak ich strata do liderującej Bielawianki Bester Bielawa wynosi już cztery oczka. Następnym rywalem głogowskiej drużyny będzie przedostatnia w tabeli STS Olimpia Sulęcin. Mecz w najbliższą sobotę w SP 12.