SPS Chrobry Głogów: Wygrana w Sulęcinie, kolejnym rywalem akademicy

0
1283

Kolejną wygraną zanotowali siatkarze drugoligowego SPS Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali w ubiegły weekend na wyjeździe STS Olimpię Sulęcin 3:2, a w najbliższej kolejce zmierzą się na własnym parkiecie z Klubem Uczelnianym Akademicki Związek Sportowy Uniwersytetu Zielonogórskiego. Mecz odbędzie się 7 listopada.

Dla głogowskiej drużyny była to druga wygrana z rzędu i trzecia w całym sezonie. Podbudowani zwycięstwem z Astrą Nowa Sól głogowianie udali się do Sulęcina, gdzie o punkty przyszło im rywalizować z STS Olimpią, ostatnią drużyną w ligowej tabeli. Sulęcińska drużyna wywalczyła wprawdzie pierwszy punkt w bieżących rozgrywkach, jednak po wyrównanym meczu górą byli podopieczni trenera Krzysztofa Wójcika, którzy wygrali 3:2.

Pierwszy set sobotniej rywalizacji należał do gospodarzy. STS Olimpia Sulęcin postawiła głogowianom twarde warunki i udowodniła, że rywalizacja z SPS Chrobrym Głogów ma być przełamaniem i zakończyć się pierwszą zdobyczą punktową w sezonie. Gospodarze wygrali pierwszą partię 25:21. W drugim secie do głosu doszli pomarańczowo-czarni. Podopieczni Krzysztofa Wójcika nie dali się zaskoczyć miejscowym i wygrali do 21. Trzecia partia znów należała do drużyny z Sulęcina. Zdeterminowani siatkarze STS Olimpii zagrali lepiej niż w drugim secie i wygrali przewagą sześciu punktów (25:19).

Podobnie jak przed tygodniem, głogowianie po trzech setach przegrywali 1:2. Zarówno w meczu z Astrą Nowa Sól, jak i STS Olimpią Sulęcin, dwie ostatnie partie należały jednak do pomarańczowo-czarnych. W czwartej odsłonie zawodnicy SPS Chrobrego Głogów zdominowali gospodarzy meczu i w bardzo dobrym stylu doprowadzili do tie-breaka. Wygrana 25:14 dała nie tylko możliwość gry o zwycięstwo, ale również komfort psychiczny przed decydującym setem.

Ostatnia partia spotkania była bardzo wyrównana, bo żaden z zespołów nie zamierzał odpuszczać. Drużyny zdobywały punkty na zmianę i o wszystkim zadecydowała końcówka. W niej więcej zimnej krwi zachowali głogowianie, którzy zwyciężyli 16:14. Cały mecz zakończył się wygraną SPS Chrobrego Głogów 3:2.

6. kolejka siatkarskiej II ligi zaplanowana została na 7 listopada. W niej podopieczni Krzysztofa Wójcika zagrają z Klubem Uczelnianym Akademicki Związek Sportowy Uniwersytetu Zielonogórskiego. Po rozegraniu pięciu spotkań, akademicy zajmują jedno miejsce za SPS Chrobrym Głogów, a w ostatniej serii gier przegrali przed własną publicznością z MKS-em Olavia Oława 2:3. Pomarańczowo-czarni mają obecnie na swoim koncie siedem punktów, co zaje im szóstą lokatę w ligowej tabeli. Liderem jest WKS Sobieski Żagań, który w meczu na szczycie pokonał Orła Międzyrzecz 3:2.