SPR Chrobry Głogów: Bolesna lekcja na parkiecie w Zabrzu

0
1196

Czternaście bramek dzieliło szczypiornistów Górnika Zabrze i SPR Chrobrego Głogów w środowym meczu PGNiG Superligi Mężczyzn. Głogowianie przegrali drugie spotkanie w sezonie i w dalszym ciągu czekają na punktową zdobycz. Kluczowa dla końcowego rezultatu wczorajszego meczu była druga połowa. Po zmianie stron gospodarze zdecydowanie zdominowali wydarzenia na parkiecie.

Początek wczorajszego spotkania należał do gospodarzy. Zawodnicy Górnika Zabrze szybko wyszli na trzybramkowe prowadzenie (3:0), a niedługo potem wygrywali już 6:1. Dominacja w początkowej fazie meczu dała miejscowym przewagę, jednak podopieczni Jarosława Cieślikowskiego nie zamierzali składać broni. Wprawdzie przez znaczną część pierwszej odsłony zabrzanie utrzymywali bezpieczną przewagę, ale końcówka partii należała do SPR Chrobrego Głogów. Goście rzucili się do odrabiania strat i po części udało się to zadanie wykonać. Do szatni obie drużyny schodziły przy stanie 19:17 dla Górnika Zabrze.

Druga odsłona meczu zapowiadała się niezwykle interesująco. Tak też było, ale niestety dla głogowian, tylko w jej pierwszych minutach. Drużyna trenera Cieślikowskiego zdołała nawet doprowadzić do remisu (20:20), ale później kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie przejęli zabrzanie. W 42. minucie gospodarze mieli już pięć bramek zapasu i nie zamierzali zwalniać tempa. Dziesięć minut przed końcową syreną różnica wynosiła już siedem trafień.

W ostatnich minutach trener Górników, Mariusz Jurasik, wprowadził na parkiet młodych zawodników. Ci odwdzięczyli się dobrą grą, która pomogła w osiągnięciu jeszcze większej przewagi nad zespołem z Głogowa. Ostatecznie zabrzanie zwyciężyli mecz 41:27.

Kolejnym ligowym rywalem szczypiornistów SPR Chrobrego Głogów będzie KPR Legionowo. Mecz zostanie rozegrany 17 września na parkiecie rywala. U siebie głogowianie zagrają sześć dni później z KS Azotami Puławy, nową drużyną Bartosza Jureckiego.

Górnik Zabrze – Chrobry Głogów 41:27 (19:17)

Górnik: Kornecki, Galia, Kicki – Gluch 1, Daćko 8, Tomczak 9, Kryński 3, Gromyko 2, Sluijters 1, Łukawski 1, Gliński 1, Fąfara 2, Ścigaj 3, Adamuszek 10.
Kary: 10 min.
Karne: 6/8.

SPR Chrobry: Stachera, Kapela – Miszka, Pawłowski 1, Płócienniczak 3, Świtała, Sadowski 2, Sićko 5, Gujski 2, Tylutki 1, Sobut 2, Biegaj, Krzysztofik 4, Kubała 7.
Karne: 4/5.

Kary: Górnik – 10 min (Daćko, Adamuszek – po 4 min, Ścigaj – 2 min); Chrobry – 10 min (Biegaj – 4 min, Pawłowski, Płócienniczak, Kubała – po 2 min).

Sędziowie: Cezary Figarski, Dariusz Żak (Radom).