Spotkanie seniorów w Ogrodzie Freya

0
4050

Uczestnicy tegorocznego spotkania w Zagrodzie Edukacyjnej „Ogród Freya” mieli okazję spróbować swoich sił w warsztatach wyszywania 3D, podziwiali rzeźby,  obrazy i zdjęcia. Była degustacja słodkich wyrobów i kiełbaski z ogniska. Największe wrażenie zrobił jednak na uczestnikach spotkania  piękny ogród Anny Rawskiej, który od lat jest także nieformalną wizytówką Gminy Lubin i odwiedzają go liczne grupy starszych i młodszych mieszkańców.

Nie przeszkodziły w tym nawet  przelotne, ulewne deszcze.  W czasie spacerów podziwiano niezliczone ilości kwiatów, zioła, krzewy i drzewa,  a gdy padało wykonywano i oglądano piękne prace pod dachem.

Warsztaty wyszywania 3D przeprowadziła Aleksandra Sieradzka, laureatka Aniołów Kultury Gminy Lubin 2019 w dziedzinie rękodzieło, która prezentowała także swoje prace. Kolejną atrakcją były rzeźby Mirosławy Skalskiej, także laureatki tegorocznych Aniołów Kultury w kategorii rzeźba. Spotkanie umilała pięknym śpiewem Maria Galuba, trzeba dodać, że również laureatka Aniołów Kultury z 2016 roku w kategorii rękodzieło, która także prezentowała obrazy malowane na płótnie i wyszywane techniką krzyżykową. Dodatkowo można było zobaczyć piękne zdjęcia autorstwa Magdaleny Dziurman, pasjonatki fotografii i przyjaciółki właścicielki zagrody edukacyjnej. Fotorelacja ze spotkania seniorów w Ogrodzie Freya została wykonana właśnie przez panią Magdalenę i dziękujemy za możliwość jej publikacji.

Gospodyni Anna Rawska przygotowała do degustacji własnej roboty konfitury z płatków róży i ze śliwek, było swojskie masło, kompot i ciasto. Spotkanie zakończyło się późnym wieczorem wspólnym pieczeniem kiełbasek przy ognisku. Wzięło w nim udział  29 mieszkańców Gminy Lubin, organizatorami był wójt oraz Rada Seniorów Gminy Lubin.

GMINA LUBIN