Sportowe podsumowanie weekendu piłkarskiego

0
1495
SONY DSC

Trzy wygrane, jeden remis i cztery porażki – to sportowy bilans minionego weekendu piłkarskich drużyn Gminy Lubin. Najbardziej spektakularne zwycięstwa odniosły Unia Szklary Górne, która rozgromiła Zamet II Przemków 6:0 oraz Unia Miłoradzice, która mecz z Orłem Mikołajowice zakończyła wynikiem 4:0.

Zawodnicy Unii Miłoradzice ukarali gości za agresywną grę, która nie miała nic wspólnego z zasadami sportowej rywalizacją fair play. W pierwszej połowie walka toczyła się w środku pola, lecz zawodnicy Unii Miłoradzice w 22. minucie przełamali się i trafili do bramki rywala. Gola celebrował Krzysztof Maksym. Początek meczu był spokojny i nic nie wskazywało na tak druzgocącą porażkę gości.

Wraz z rozpoczęciem drugiej połowy Łukasz Lorenc po fenomenalnym uderzeniu zdobył gola, ale zawodnicy Orła Mikołajowice nie tracili nadziei i walczyli nadal. Gospodarze poszli za ciosem i już w 70. minucie trafili po raz trzeci. Gola na 3:0 zdobył ponownie Krzysztof Maksym, ale to jeszcze nie koniec wrażeń. Goście nie pokazali profesjonalizmu, który panuje na boiskach A Klasy i chwilę po strzale Unii Miłoradzic, sfaulowali Szymona Majkowskiego, który niestety musiał opuścić murawę z powodu kontuzji. Tu sędzia musiał pokazać co najmniej żółtą kartkę i to zrobił, choć za tak nieregulaminowe zagranie z reguły otrzymuje się czerwony kartonik. Na zakończenie meczu, bo w 80 minucie gola na 4:0 zdobył Kamil Panek. Podczas meczu sędzia musiał pokazać jeszcze dwie żółte kartki zawodnikom Orła, który grał zdecydowanie zbyt agresywnie.

W przerwie meczu odbył się konkurs rzutów karnych, w którym zwyciężył Jakub Grzyb dziewięciolatek z Miłoradzic. Za najlepszego zawodnika meczu uznany został Kamil Panek. Nagrody w imieniu wójta Tadeusza Kielana wręczył Prezes Klubu Unia Miłoradzice Kazimierz Jaszowski.