Skuteczny Chrobry Głogów rozbił Stomil Olsztyn!

0
1289

Bardzo ważne zwycięstwo na własnym stadionie odnieśli wczoraj piłkarze pierwszoligowego Chrobrego Głogów. W przedostatnim tegorocznym spotkaniu pomarańczowo-czarni rozbili przy Wita Stwosza Stomil Olsztyn 3:0, dzięki czemu dopisali cenne trzy punkty do swojego konta. Bramki dla zespołu prowadzonego przez Ireneusza Mamrota zdobywali Mateusz Machaj, Karol Danielak oraz Łukasz Szczepaniak.

Piątkowy mecz był niezwykle ważny dla piłkarzy Chrobrego Głogów, gdyż rywalem był wyprzedzający ich o zaledwie jeden punkt Stomil Olsztyn. Pomarańczowo-czarni liczyli więc na zwycięstwo, które pozwoliłoby nieco odskoczyć od dolnych rejonów tabeli i zrobić krok w kierunku spokojnej zimy. W tym roku głogowianie zagrają jeszcze jeden mecz, ale to właśnie wczorajsza konfrontacja miała szczególne znaczenie dla sytuacji zespołu.

Strzelanie w 31. minucie rozpoczął Mateusz Machaj, który skorzystał z podania Pawła Wojciechowskiego i otworzył wynik rywalizacji. Kolejne bramki dla pomarańczowo-czarnych padały już w drugiej połowie. Dwanaście minut po wznowieniu bramkarza gości pokonał Karol Danielak, natomiast w 71. minucie fatalne zachowanie golkipera Stomilu wykorzystał Łukasz Szczepaniak. Podopieczni Ireneusza Mamrota zagrali w tym meczu niezwykle skuteczne i zasłużenie sięgnęli po komplet punktów.

„To nie była nasza gra, ale nie chcieliśmy dziś grać tak, jak zawsze. Przede wszystkim chcieliśmy wygrać. Był to bardzo trudny mecz. My po prostu byliśmy dziś nieprawdopodobnie skuteczną drużyną. Taka skuteczność zdarza się nam bardzo rzadko. Nie mówię o późniejszych sytuacjach, gdy rywal się odkrył, bo do momentu 2:0 te bramkowe okazje były naszymi jedynymi. Do tego w końcu trochę szczęścia z tyłu” – powiedział na pomeczowej konferencji opiekun Chrobrego Głogów, Ireneusz Mamrot.

Ostatni tegoroczny mecz pomarańczowo-czarni zagrają 26 listopada w Katowicach. GKS jest aktualnie wiceliderem pierwszoligowej tabeli ze stratą dwóch punktów do pierwszego miejsca. Po tym spotkaniu ligowców czeka kilkumiesięczna przerwa. Zaplecze Ekstraklasy swoje rozgrywki wznowi dopiero w marcu.

CHROBRY GŁOGÓW – STOMIL OLSZTYN 3:0 (1:0)
1:0 Machaj M. 31
2:0 Danielak 57
3:0 Szczepaniak 71

CHROBRY: Szymański – Ilków-Gołąb, Michalski, Michalec, Szubertowski, Kościelniak (46. Danielak), Kwiecień (77. Rozwandowicz), Bonecki, Szczepaniak, Machaj M. (70. Machaj B.), Wojciechowski.

STOMIL: Skiba – Czarnecki, Klepczarek, Ziemann (75. Dziemidowicz), Ratajczak, Kun, Lech, Nishi, Biedrzycki I. (66. Biedrzycki W.), Szewczyk (66. Żwir), Kujawa.

ŻÓŁTE KARTKI: Kwiecień, Bonecki, Machaj M. (Chrobry).
SĘDZIA: Paweł Pskit (Łódź).