Radosław Kawęcki ze złotem Mistrzostw Świata na krótkim basenie!

0
2179

Kolejny złoty medal na koncie Radosława Kawęckiego! Urodzony w Głogowie pływak stanął na najwyższym stopniu podium swojej koronnej konkurencji podczas Mistrzostw Świata na krótkim basenie, które odbywają się w Windsor. Dla 25-letniego zawodnika był to trzeci z rzędu triumf w MŚ – wcześniej wygrywał w 2012 roku w Turcji oraz dwa lata później w Katarze.

200 metrów stylem grzbietowym to koronna konkurencja Radosława Kawęckiego, który był w gronie głównych faworytów do zwycięstwa. Polski zawodnik triumfował w MŚ na krótkim basenie w 2012 roku w Stambule, a także dwa lata później w Dausze. W kanadyjskim Windsor również okazał się najlepszy i ponownie stanął na najwyższym stopniu podium. Dla urodzonego w Głogowie pływaka był to więc trzeci z rzędu sukces na imprezie tej rangi.

Finałowy wyścig na dystansie 200 metrów grzbietem Kawęcki rozpoczął dobrze, jednak po pięćdziesięciu metrach zajmował drugie miejsce ex aequo z Jacobem Pebleyem. Na półmetku reprezentant Polski wysunął się na prowadzenie, którego nie oddał już do samego końca. 25-letni zawodnik zdołał powiększyć swoją przewagę na ostatnich metrach i dopłynął do mety jako pierwszy. Czas głogowianina to 1:47.63. Na drugim stopniu podium sklasyfikowany został wspomniany już Pebley, natomiast brązowy medal wywalczył Masaki Kaneko.

Świetnym startem w Kanadzie polski pływak zdołał powiększyć swoją medalową kolekcję. Poza wspomnianymi triumfami w poprzednich latach, Kawęcki ma w swoim dorobku trzy medale Mistrzostw Europy, a także sześć złotych krążków ME na 25-metrowym basenie. Kilka z nich biało-czerwony wywalczył na dystansie 100 metrów grzbietem. W Windsor dotarł on do finału tej konkurencji, jednak zakończył start na piątym miejscu.

Radosławowi Kawęckiemu gratulujemy udanego startu w finale swojej koronnej konkurencji podczas MŚ w Kanadzie i wywalczenia kolejnego złotego medalu! Głogowianin po raz kolejny udowodnił, że należy do absolutnej światowej czołówki na dystansie 200 m stylem grzbietowym i zasłużenie stanął na najwyższym stopniu podium!

Finał wyścigu na 200 metrów stylem grzbietowym (Mistrzostwa Świata na basenie krótkim 2016 – Windsor):