Puchar nie dla Górnika

0
710

W meczu półfinałowym OZPN Pucharu Polski drużyna Górnika Polkowice uległa rezerwom Zagłębia Lubin, i to oni zagrają w finale.

W regulaminowym czasie gry mecz zakończył się remisem 1:1, a o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne, w których Zagłębie wygrało 4:2.

Mecz stał na wysokim poziomie. Drużyna Górnika wystąpiła w mocno eksperymentalnym i odmłodzonym składzie, mino to byli oni równorzędnym rywalem dla przeciwników.

Pierwsza bramka padła w 29 minucie meczu. Zdobył ją piłkarz Zagłębia, a konkretnie mówiąc Jakub Ryś. Dosłownie minutę później do remisu doprowadził Wojciech Konefał i wynikiem 1:1 zakończył się regulaminowy czas meczu. Wynik spotkania rozstrzygnęły rzuty karne, w których lepsi okazali się gospodarze wygrywając 4:2.

Dla drużyny z Polkowic zakończyła się przygoda w Pucharze Polski. Teraz pełna koncentracja dotyczyć będzie meczów ligowych, gdzie ciągle otwarta jest droga awansu do II ligi.