Przerwana seria SPS Chrobrego Głogów. Porażka na parkiecie wicelidera

0
1100

Drugiej porażki w ligowym sezonie doznali siatkarze SPS Chrobrego Głogów. Podopieczni Dominika Walencieja przegrali w szlagierowym spotkaniu z MKST Astrą Nowa Sól 1:3. Pomarańczowo-czarni mimo to nadal są liderem swojej grupy. Nowosolanie zrównali się jednak liczbą punktów z głogowskim zespołem. W najbliższej kolejce lider zmierzy się z trzecią w tabeli Bielawianką Bester Bielawa.

Siatkarze SPS Chrobrego Głogów jechali do Nowej Soli po zwycięstwo, jednak wicelider postawił trudne warunki i ostatecznie zwyciężył. Pomarańczowo-czarni mieli za sobą świetną serię, bowiem przegrali tylko raz. W trzeciej kolejce obecnego sezonu lepszy okazał się zespół z Żagania. Później podopieczni Dominika Walencieja pokonywali wszystkich rywali, dzięki czemu zasiedli w fotelu lidera rozgrywek.

W Nowej Soli zawodnicy SPS Chrobrego rozpoczęli od mocnego uderzenia. Pierwsza partia zakończyła się zwycięstwem głogowian 25:13, czym potwierdzili, że są silni i przyjechali po pełną pulę. Siatkarze MKST Astry odpowiedzieli w drugiej partii. Wyrównany set zakończył się wygraną gospodarzy 25:22 i tablica świetlna wskazywała remis 1:1. W trzecim secie znów górą byli miejscowi. Nowosolanie wygrali 25:23, stawiając pomarańczowo-czarnych w trudnej sytuacji.

W czwartej partii gospodarze znów kontrolowali przebieg gry i ponownie zwyciężyli. MKST Astra wygrała czwarty set 25:20, co sprawiło, że głogowianie zeszli z parkietu w roli pokonanych. Mimo to podopieczni Dominika Walencieja w dalszym ciągu są liderem tabeli. Ekipa z Nowej Soli zrównała się jednak punktami z SPS Chrobrym – obie drużyny mają aktualnie po 34 oczka. W najbliższej kolejce głogowski zespół zagra na własnym parkiecie, ale czeka go kolejne trudne zadanie. Do naszego miasta przyjedzie bowiem trzecia w tabeli Bielawianka Bester Bielawa.