Przegrany sparing polkowiczan z Walijczykami

0
1175

Porażką 0:2 zakończył się sparingowy mecz pomiędzy KS KGHM ZANAM Polkowice a walijskim Newport County. Podopieczni trenera Jarosława Pedryca nie sprostali drużynie występującej na czwartym poziomie ligowym w Anglii, jednak sam mecz był cenną lekcją dla polkowiczan, a poziom spotkania mógł się podobać.

KS KGHM ZANAM Polkowice przystąpił do tego meczu bez czterech podstawowych zawodników. Na boisku zabrakło kontuzjowanych: Macieja Bancewicza, Szymona Szymika oraz Dawida Wacławczyka i Karola Fryzowicza. Mimo to polkowiczanie rozegrali dość dobre spotkanie i mimo porażki, nie mają powodów do wstydu.

Pierwsza bramka padła już na początku spotkania. Polkowiczanie popełnili błąd w defensywie, co wykorzystali rywale i objęli prowadzenie. Z czasem gra była coraz bardziej wyrównana, a do głosu zaczęli dochodzić podopieczni Jarosława Pedryca. Przed przerwą nie padła już ani jedna bramka i do szatni oba zespoły zeszły przy stanie 1:0 dla Newport County.

Po zmianie stron trener polkowickiej drużyny dał szansę juniorom. Ci również pokazali się z dobrej strony i momentami walczyli jak równy z równym. Walijski zespół dołożył jednak drugie trafienie i mecz zakończył się ich zwycięstwem 2:0. Mimo porażki, zawodnicy z Polkowic nie mają powodów do wstydu. Sparing z Walijczykami to cenna lekcja, która może zaprocentować w przyszłości i w meczach o ligową stawkę.

Inauguracja ligowych rozgrywek czeka polkowiczan w ostatni weekend lipca. Na początek KS KGHM ZANAM zmierzy się na własnym stadionie z GKS-em Jastrzębie. Tydzień później zespół pojedzie na mecz z Miedzią II Legnica, natomiast następnie zagra z BKS-em Stal Bielsko-Biała.

KS KGHM ZANAM Polkowice: Primel – Zawadzki, Kasiński, Sworacki, Magdziak, Famulski, Galas, zawodnik testowany, Surożyński, Szuszkiewicz, Hempel.

Po przerwie grali również: Kopaniecki, Tański, Karpiński, Karmelita, Ptak, Sołtys, Konefał, Rybarczyk.