Porażka Przysiężnego w I rundzie turnieju w Newport

0
1139

Nie udało się awansować do kolejnej rundy turnieju ATP World Tour 250 w Newport urodzonemu w Głogowie Michałowi Przysiężnemu. 31-letni tenisista przegrał swój mecz z Samem Grothem z Australii 6:7(2), 4:6 i zakończył udział w imprezie. Dla Polaka był to pierwszy występ w głównej drabince ATP World Tour po ponad 21 miesiącach przerwy.

Michał Przysiężny awansował do głównej drabinki przechodząc dwustopniowe kwalifikacje. W pierwszej rundzie turnieju 31-letni głogowianin trafił na Australijczyka, Sama Grotha. Warto dodać, że zawodnik ten doskonale czuje się na trawiastych kortach, a dodatkowo jest rekordzistą świata w szybkości serwisu (263 km/h w koreańskim Busan).

Wtorkowa rywalizacja rozpoczęła się lepiej dla Przysiężnego. Urodzony w Głogowie zawodnik wywalczył przełamanie w trzecim gemie. Polski tenisista wyszedł na prowadzenie, jednak Australijczyk nie dawał za wygraną i chciał szybko odrobić stratę. Zacięta rywalizacja sprawiła, że o losach pierwszego seta musiał rozstrzygnąć tie break. W nim lepiej zaprezentował się Groth i to on zwyciężył premierową odsłonę spotkania.

Nieco podłamany porażką w pierwszym secie Przysiężny prezentował się gorzej w drugiej rozgrywce. Głogowianin już w trzecim gemie oddał podanie, popełniając podwójny błąd serwisowy. Polski zawodnik, mimo słabszej postawy, miał szansę wrócić do gry, jednak australijski tenisista zdołał zakończyć mecz po swojej myśli, zwyciężając w całym spotkaniu 2:0.

Cały mecz Przysiężnego z Grothem trwał 90 minut. W tym czasie Polak posłał dwa asy, popełnił sześć podwójnych błędów serwisowych, został dwukrotnie przełamanym wykorzystał jednego z trzech break pointów i zdobył łącznie 69 punktów. Australijczyk zgromadził na swoim koncie 11 punktów więcej, a w całym meczu zaserwował 23 asy.

Przebrnięcie przez kwalifikacje i występ w głównej drabince ATP World Tour 250 w Newport Michał Przysiężny zainkasuje 12 punktów do rankingu ATP oraz 7540 dolarów premii finansowej. Sam Groth w kolejnej rundzie zagra z Adrianem Mannarino, który jest rozstawiony z numerem szóstym.

W najnowszym rankingu ATP 31-letni głogowianin jest sklasyfikowany na 315. miejscu, notując niewielki spadek w porównaniu z wcześniejszą klasyfikacją. W gronie Polaków Przysiężny zajmuje trzecią lokatę.

Hall of Fame Tennis Championhips, Newport (USA)