Chrobry II Głogów przegrywa na inaugurację sezonu

0
1166

Bez punktów wrócili do domu piłkarze rezerw Chrobrego Głogów. W meczu 1. kolejki czwartoligowej grupy zachodniej pomarańczowo-czarni przegrali na wyjeździe ze Stalą Chocianów 1:3. Autorem jedynego trafienia dla głogowian był grający trener zespołu, Jarosław Helwig. Następne spotkanie głogowska drużyna rozegra na własnym boisku ze Spartą Grębocice.

Pomarańczowo-czarni na boisku w Chocianowie przegrywali już do przerwy. Gospodarze otworzyli wynik spotkania w 36. minucie, natomiast drugie trafienie dołożyli siedem minut później i do szatni schodzili z dwubramkową zaliczą. Rezerwy Chrobrego Głogów zdołały odpowiedzieć dopiero w 79. minucie. Na listę strzelców wpisał się grający trener drużyny, Jarosław Helwig. Ostatnie słowo należało jednak do miejscowych. W doliczonym czasie gry Stal trafiła po raz trzeci i komplet punktów pozostał w Chocianowie.

Kolejnym ligowym rywalem Chrobrego II Głogów będzie Sparta Grębocice. Spotkanie to zaplanowano na 21 sierpnia i rozpocznie się ono o godz. 11:00 na drugiej płycie głogowskiego stadionu. Na inaugurację najbliższy rywal pomarańczowo-czarnych rezerw wygrał domowe spotkanie z Granicą Bogatynia 4:1 i zajmuje obecnie trzecie miejsce w ligowej tabeli. – „Chrobry i Zagłębie to są wymagający rywale, ale trzeba szukać punktów w każdym meczu. Nie ma co kalkulować, że dzisiaj słabsi a jutro nie. Zarówno pojedziemy do Głogowa grać o zwycięstwo i tak samo z Zagłębiem będziemy grali o zwycięstwo. Jak będzie? Czas pokaże, ale idziemy w dobrym kierunku” – ocenił przed dwoma najbliższymi meczami trener Sparty, Paweł Żmudziński.

W sierpniu podopieczni Jarosława Helwiga rozegrają jeszcze jedno spotkanie. O punkty powalczą w wyjazdowej konfrontacji z Orlą Wąsosz. Liderem czwartej ligi po pierwszej kolejce jest AKS Strzegom, który pokonał Zamet Przemków aż 5:0. Kolejne miejsca zajmują Piast Wykroty i wspomniana już Sparta Grębocice. Chrobry II Głogów zajmuje aktualnie dwunastą lokatę w tabeli. Kolejne mecze 20 i 21 sierpnia.

Stal Chocianów – Chrobry II Głogów 3:1 (2:0)
Bramki: Kozak (36′), R.Burda (43′), Czerep (90+’) – Helwig (79′)
Stal: Czarnecki – Gogosz (84′ Kozłowski), Sałata (73′ Różycki), Cygan, Bekieszczuk, Bednarz, Otocki (78′ Rogalski), Bartuzel, R.Burda (68′ Kunz), S.Burda (85′ Czerep), Kozak (89′ Sołtys)
Rezerwa: Ziąber
Chrobry II: Rzepecki – Ryś, Radliński, Magdziak, Rybak, Ciechelski, Dobrakowski, Łuszczewski (75′ Nawrot), Bednarski, Gil (75′ Helwig), Serweta
Rezerwa: Tyźlik, Gancarski
Żółte kartki: R.Burda, Cygan, Bekieszczuk – Rybak, Serweta