Policjanci odzyskali nawigację skradzioną w zeszłym roku – zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut

0
607
Miedziak Policja sygnał policyjny radiowóz

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach na podstawie zgromadzonych materiałów operacyjnych ustalili użytkownika nawigacji, która została skradziona w sierpniu minionego roku podczas wyścigu kolarskiego, który odbył się na terenie gminy Grębocice. Zatrzymany w tej sprawie mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Polkowiccy funkcjonariusze od kilku miesięcy zajmowali się sprawą skradzionej nawigacji, którą utraciła jedna z uczestniczek wyścigu rowerowego. Prowadzone w tej sprawie intensywne czynności operacyjne doprowadziły policjantów do mężczyzny, który na co dzień był użytkownikiem wskazanego urządzenia. Sprawca korzystał z możliwości nawigacji od pierwszych dni sierpnia poprzedniego roku, kiedy to na terenie gminy Grębocice miała miejsce rowerowa rywalizacja.

Funkcjonariusze namierzyli urządzenie i 46-letniego mieszkańca powiatu głogowskiego, który został zatrzymany. Policjanci odzyskali również utracone mienie o wartości 700 złotych, które wróci do prawowitej właścicielki. Podejrzany usłyszał zarzut kradzieży, za które to przestępstwo może trafić do zakładu karnego nawet na 5 lat.

KPP POLKOWICE