Kolarze CCC Sprandi Polkowice po czterech etapach Tour de Pologne

0
1367

Za nami cztery z siedmiu etapów tegorocznego wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. Po rywalizacji na dotychczasowych trasach, najwyższe miejsce w klasyfikacji generalnej spośród kolarzy CCC Sprandi Polkowice zajmuje Maciej Pasterski, który jest jedenasty. Trzeci w klasyfikacji górskiej jest natomiast Adrian Kurek.

Na pierwszym etapie tegorocznego Tour de Pologne rywalizowano w niedzielę 2 sierpnia. Z grona kolarzy CCC Sprandi Polkowice najwyższe miejsce wywalczył Maciej Pasterski, który przekroczył linię mety jako 23. Na 122-kilometrowej trasie, której start i meta znalazły się w Warszawie, z dobrej strony pokazał się również Adrian Kurek. Kolarz „Pomarańczowych” został pierwszym liderem klasyfikacji górskiej w tegorocznym wyścigu, a do mety dojechał na 47. pozycji. Zwycięzcą pierwszego etapu został Niemiec, Marcel Kittel z Team Giant – Alpecin (2:43:13). – „Przed startem zawsze jest trochę stresu, ale wiedziałem, że jestem dobrze przygotowany. Miałem dobre odczucia po Podlasie Tour i treningach. Dzisiaj jednak, pierwszy raz od dłuższego czasu ścigałem się w tak wysokiej temperaturze i było to dla organizmu lekkie zaskoczenie. Szczególnie odczułem ten upał, gdy zaatakowałem na premię górską. Miałem tam też drobny problem z łańcuchem, bo na kostce brukowej spadł mi na małą tarczę. Szybko zdołałem jednak opanować sytuację. Miałem dosyć sporą przewagę, wygrałem i udało się objąć prowadzenie w klasyfikacji górskiej” – powiedział Adrian Kurek zaraz po zakończeniu rywalizacji.

Na drugim etapie, który łączył Częstochowę z Dąbrową Górniczą, najszybszy okazał się Matteo Pelucchi z IAM Cycling. Włoski kolarz dojechał do mety jako pierwszy i wyprzedził zwycięzcę premierowego etapu, Marcela Kittela oraz swojego rodaka, Giacomo Nizzolo. Jako, że kraksa praktycznie zatrzymała większość peletonu, kolarze CCC Sprandi Polkowice nie wzięli udziału w walce o wysokie lokaty i zameldowali się na dalszych miejscach. Pierwszy z grona „Pomarańczowych” do mety dojechał Maciej Pasterski, który ostatecznie zajął 46. miejsce. Pocieszający był z pewnością fakt, że Adrian Kurek umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji górskiej.

Trzeci dzień ścigania upłynął pod znakiem ponownej wygranej Matteo Pelucchiego oraz kolejnych punktów Adriana Kurka w klasyfikacji górskiej. Spośród wszystkich kolarzy z Polkowic, najszybciej do mety dotarł Maciej Pasterski, który tym razem był 20. Czwarty etap, którego meta usytuowana została w Nowym Sączu, zostanie zapamiętany z uwagi na bardzo dobrą jazdę biało-czerwonych. Zwycięzcą liczącej 220 kilometrów trasy został Maciej Bodnar, natomiast liderem klasyfikacji generalnej tegorocznego Tour de Pologne Kamil Zieliński. Z czwartego etapu zadowolony może również być Grega Bole. Słoweński cyklista CCC Sprandi Polkowice przekroczył linię mety na jako trzynasty.

Po czterech etapach tegorocznego wyścigu, najwyższe miejsce w klasyfikacji generalnej spośród „Pomarańczowych” zajmuje Maciej Pasterski (11). 50. lokatę zajmuje obecnie Grega Bole, a osiem miejsc niżej sklasyfikowany jest Branislau Samoilau. Na trzecie miejsce w klasyfikacji górskiej spadł natomiast Adrian Kurek. Do zakończenia Tour de Pologne 2015 pozostały trzy etapy.

V etap: 6 sierpnia