Policja ogłasza konkurs

0
1143
Zdjęcie: Wakacje nad jeziorem wypoczynek rekreacja nad wodą

Dotyczy on spotu filmowego, który będzie promował bezpieczne spędzanie czasu nad wodą. Konkurs nazywa się „Filmowy przeWodnik”. Mogą w nim wziąć udział grupy złożone z osób, które nie ukończyły 18 lat. Film konkursowy nie może przekroczyć 30 sekund. Zwycięzcy otrzymają nagrody.

Jak nagrać film

Konkurs „Filmowy przeWodnik” został ogłoszony w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”. Mogą do niego przystąpić maksymalnie pięcioosobowe grupy złożone z osób poniżej 18 roku życia. 30-sekundowe filmiki promujące bezpieczeństwo nad wodą można wysyłać na poniższy adres do dnia 1 września 2017 r.

Komenda Główna Policji – Biuro Prewencji
ul. Puławska 148/150, 02-624 Warszawa
z dopiskiem„Filmowy przeWODNIK”

Filmy powyżej 30 sekund nie będą brane pod uwagę. Nagrania można wykonywać przy pomocy kamery wideo, aparatu fotograficznego, czy nawet telefonu komórkowego. Następnie należy je zgrać na płytę DVD i wysłać na podany adres. Zarówno efekty dźwiękowe i materiały wideo nie mogą naruszać praw autorskich i osób trzecich.

Należy też wypełnić Kartę Zgłoszeniową i oświadczenie. Wszystko jest do pobrania w tym miejscu.

Zwycięskie filmy zostaną wyemitowane na stronach internetowych Komendy Głównej Policji i Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, czyli organizatorów konkursu. Jest jednak duża szansa, że również inne filmy, niekoniecznie zwycięskie, znajdą się na tych stronach.

Oceniać filmy będzie specjalnie w tym celu powołane jury. W jego skład wejdą zarówno policjanci, jak i ratownicy wodni. Będą oni brali pod uwagę, m.in.:

  • zgodność tematu filmu z tematyką konkursu
  • oryginalność i pomysłowość
  • wartość merytoryczną
  • wartość artystyczną
  • wartość techniczną utworu

Konkurs zostanie rozstrzygnięty do 15 września. Wyniki zostaną upublicznione na stronie www.policja.gov.pl. Laureaci zostaną powiadomieni telefonicznie i mailowo o miejscu i terminie wręczenia nagród i wyróżnień.

Wyższy cel

Tego typu policyjnym kampaniom towarzyszy coś więcej, niż tylko chęć zorganizowania konkursu z nagrodami. Policjanci i ratownicy wodni doskonale znają statystki utonięć nad wodą. Przypomnijmy, w roku 2014 w Polsce utopiło się prawie 700 osób. W tym miesiącu, do dnia dzisiejszego życie w wodzie straciło już 48 osób.

A przecież lato dopiero się zaczyna. Podobnie jak wakacje. Urlopy, wyjazdy nad morze i nad jeziora dopiero przed nami. Woda nie jest jeszcze tak ciepła, jak chcieliby niektórzy. Ale na pewno zdąży się nagrzać. Dlatego warto być ostrożnym. Wypoczynek nad wodą może być bardzo przyjemny. Niestety może się też zakończyć tragedią.