Piłkarze ręczni MKS Zagłębia Lubin wciąż bez punktów

0
1070

Kolejną ligową porażkę zanotowali szczypiorniści MKS Zagłębia Lubin. W meczu 3. kolejki PGNiG Superligi Mężczyzn lubinianie musieli uznać wyższość MMTS-u Kwidzyn, który wygrał na dolnośląskim parkiecie 25:22. Po trzech kolejkach, podopieczni Pawła Nocha zajmują ostatnie miejsce w tabeli z zerowym dorobkiem punktowym.

„Miedziowi” otworzyli wynik niedzielnego meczu z MMTS-em Kwidzyn dzięki trafieniu Nikoli Dzono, jednak goście szybko odrobili straty i po chwili prowadzili 2:1. Lubinianie mogli wyrównać za sprawą rzutu karnego Wojciecha Gumińskiego, jednak popularny „Guma” rzucił wprost w bramkarza gości. Sprawy w swoje ręce wziął Michał Stankiewicz, który doprowadził do remisu, ale niedługo później MMTS prowadził już dwoma trafieniami. Przyjezdni nie oddali prowadzenia do końca pierwszej połowy i obie drużyny schodziły do szatni przy czterobramkowym prowadzeniu MMTS-u Kwidzyn (9:13).

Od początku drugiej odsłony „Miedziowi” spisywali się jeszcze gorzej, co nie dawało nadziei na korzystne rozstrzygnięcie. W 37. minucie szczypiorniści MKS Zagłębia Lubin przegrywali już 11:18 i trudno było doszukiwać się jakichkolwiek pozytywów. W kolejnych minutach gospodarze zaczęli odzyskiwać równowagę i zrobili krok w powrocie na właściwe tory. Na kwadrans przed końcem meczu, tablica świetlna wskazywała wynik 20:17 dla gości, ale trzybramkowa strata dawała nadzieję na szczęśliwe zakończenie spotkania. W 49. minucie do bramki rywala trafił Faruk Halilbegović i lubinianie potrzebowali już tylko dwóch punktów do remisu. Pięć minut później sytuacja wyglądała jeszcze lepiej, bo bramka Wojciecha Gumińskiego sprawiła, że MMTS Kwidzyn prowadził już tylko jednym trafieniem. Końcówka meczu należała jednak do gości z województwa pomorskiego, którzy ostatecznie wygrali 25:22.

Dla podopiecznych Pawła Nocha była to kolejna ligowa porażka w nowym sezonie. Po przegranych z Pogonią Szczecin i Vive Kielce, tym razem lepsza okazała się ekipa MMTS-u Kwidzyn. Następna szansa na zdobycie pierwszych punktów nadarzy się 19 września. Wówczas MKS Zagłębie Lubin pojedzie na wyjazd do Legionowa.

MKS Zagłębie Lubin – MMTS Kwidzyn 22:25 (9:13)

Zagłębie: Shamrylo, Małecki, Skrzyniarz – Stankiewicz 6, Gumiński 4, Kużdeba , Marciniak 2, Macharashvili 2, Przysiek, Czuwara, Szymyślik 1 , Halilbegović 4, Wolski, Krieger 1 , Gudz, Pietruszko, Dzono 2.

MMTS: Dudek, Kiepulski – Janikowski 1, Genda 1, Zadura , Mroczkowski 1, Kryszeń, Peret 4, Szpera 3, Klinger , Szczepański , Rosiak , Nogowski 10, Pilitowski , Seroka 5, Potoczny.

MVP spotkania: Paweł Kiepulski (MMTS)
Sędziowali: Andrzej Gratunik, Mariusz Wołowicz, Delegat ZPRP: Ryszard Matuszewski