Piłkarze Miedzi Legnica wylecieli na zgrupowanie – jedenaście dni w Turcji

0
1435

Dziś piłkarze pierwszoligowej Miedzi Legnica wylecieli na jedenastodniowe zgrupowanie do Turcji. Do Alanyi (Gold City) trener Ryszard Tarasiewicz zabrał 22-osobową kadrę, która weźmie udział w czterech meczach kontrolnych. Walkę na ligowych boiskach legniczanie wznowią w pierwszy piątek marca.

Do tej pory podopieczni Ryszarda Tarasiewicza rozegrali cztery mecze sparingowe. Na początku zimowego okresu przygotowawczego zespół pokonał Górnika Zabrze 3:0 i było to jak dotąd jedyne zwycięstwo pierwszoligowca. Później zespół z Legnicy przegrał z SFC Opava 2:3, a kilka dni później uznał wyższość innej czeskiej drużyny, FC Hradec Králové (0:1). Trzy dni przed wylotem do Turcji zawodnicy Miedzianki zagrali jeszcze z drugoligowym Rakowem Częstochowa, a mecz zakończył się remisem 4:4.

Strzelanie w spotkaniu z Rakowem rozpoczął w 15. minucie testowany słowacki napastnik, Jakub Vojtus. Trzy minuty później trafienie dołożył Bartosz Ślusarski, a chwilę przed przerwą dla częstochowian trafił z rzutu karnego Rafał Figiel. Po zmianie stron znów zaatakowali legniczanie, a konkretnie Tadas Labukas. W 68. minucie na 4:1 podwyższył Łukasz Garguła i wydawało się, że mecz musi zakończyć się zwycięstwem Miedzi. Nic bardziej mylnego. Trzecia drużyna drugoligowej tabeli trzykrotnie znalazła sposób na pokonanie Pawła Kapsy i sparing zakończył się ostatecznie rezultatem 4:4. – „To co zakładaliśmy, zrealizowaliśmy. Bardziej cieszy to, że praktycznie nie było żadnych urazów poważniejszych, oprócz urazu nosa Trifonowa. Na obozie w Turcji będziemy pracowali bardziej nad akcentem dynamiki i szybkości” – powiedział po ostatnim rozegranym w Polsce sparingu trener Tarasiewicz.

W tureckiej Alanyi legniczanie zagrają cztery test-mecze. Wiadomo, że 18 lutego rywalem pierwszoligowca będzie Zirka Kirowohrad, natomiast dwa dni później Czornomoreć Odessa. Obóz zakończy się 24 lutego. Przed starem ligi zawodnicy Ryszarda Tarasiewicza zmierzą się jeszcze z Odrą Opole i będzie to próba generalna przed meczem o stawkę. Ten odbędzie się w piątek 4 marca na stadionie w Głogowie. Przed własną publicznością zespół zaprezentuje się tydzień później, kiedy stanie do walki z Zawiszą Bydgoszcz.