Piłkarze Miedzi Legnica wygrali w Grudziądzu

0
1309

Komplet punktów przywieźli z Grudziądza piłkarze Miedzi Legnica, którzy w meczu 31. kolejki I ligi rywalizowali z tamtejszą Olimpią. Jedyne trafienie dla podopiecznych Ryszarda Tarasiewicza zaliczył Michał Stasiak, który wpakował piłkę do bramki gospodarzy w 18. minucie gry.

Jako pierwsi groźniej zaatakowali zawodnicy Olimpii Grudziądz, jednak dobrej sytuacji nie wykorzystał Nildo. Niedługo później odpowiedzieli legniczanie, ale uderzenie Adriana Łuszkiewicza wybronił golkiper gospodarzy. W 18. minucie goście wyszli jednak na prowadzenie. Z rzutu wolnego uderzył Łukasz Garguła, futbolówka odbiła się od Michała Stasiaka i Miedź Legnica wygrywała 1:0.

Przed przerwą obie drużyny miały dobre sytuacje strzeleckie. Legniczanie mogli podwyższyć za sprawą Petteri Forsella, jednak jego strzał okazał się minimalnie niecelny. Swoje okazje miała również Olimpia, ale pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem zespołu prowadzonego przez Ryszarda Tarasiewicza.

W drugiej połowie legniczanie postawili bardziej na defensywę, czym mocno utrudnili zadanie piłkarzom Olimpii Grudziądz. Miejscowi mieli wprawdzie swoje okazje, jednak nie zdołali pokonać bramkarza legniczan i rezultat nie uległ już zmianie. Miedzianka zwyciężyła dzięki trafieniu Michała Stasiaka i dopisała do swojego konta 44 punkt. Dorobek ten pozwala legnickiej drużynie na zajmowanie 7. miejsca w tabeli. Olimpia nie powiększyła swojego dorobku i ma tylko jeden punkt przewagi nad strefą barażową.

– „Rywal grał dynamicznie, pewnie, przeprowadził sporo akcji środkiem i bokiem. To zmusiło nas do skoncentrowanej i odpowiedzialnej gry. Cieszę się ze zwycięstwa i gratuluję moim zawodnikom!” – skomentował opiekun legnickiej drużyny.

Do końca pierwszoligowych rozgrywek pozostały jeszcze tylko trzy spotkania. W najbliższą sobotę (21 maja) legniczanie podejmą na własnym boisku Rozwój Katowice. Tydzień później drużyna trenera Tarasiewicza zagra w Bytowie, natomiast na zakończenie sezonu do Legnicy przyjedzie Stomil Olsztyn.

Olimpia Grudziądz – Miedź Legnica 0:1 (0:1)
0:1 – Michał Stasiak 18′

Olimpia Grudziądz: Bartosz Fabiniak – Damian Ciechanowski, Arkadiusz Kasperkiewicz, Matic Zitko, Mariusz Malec – Patryk Skórecki (46′ Marcin Kaczmarek), Kamil Kurowski (73′ Oskar Trzepacz), Marcin Smoliński, Sebastian Bartlewski (55′ Dejan Zigon), Adam Banasiak – Nildo.

Miedź Legnica: Paweł Kapsa – Grzegorz Bartczak, Michał Stasiak, Tomasz Midzierski, Hunter Gorskie – Wojciech Łobodziński, Damian Rasak, Adrian Łuszkiewicz, Łukasz Garguła (79′ Igor Subbotin), Petteri Forsell (90′ Błażej Telichowski) – Tadas Labukas (81′ Marcin Garuch).

Żółte kartki: Skórecki, Kurowski, Zitko (Olimpia) oraz Garguła (Miedź).
Sędzia: Piotr Idzik (Poznań).