Piłka nożna: Skuteczna Miedź Legnica, rywal żegna się z I ligą

0
1202
Miedz-Legnica-Pilka-Nozna

Skuteczna gra w ofensywie pozwoliła piłkarzom Miedzi Legnica odnieść pewne zwycięstwo w domowym starciu z Rozwojem Katowice. Wygrana podopiecznych Ryszarda Tarasiewicza sprawiła, że katowiczanie nie mają już szans na utrzymanie miejsca w gronie pierwszoligowców. Przygoda drużyny z tą klasą trwała zaledwie jeden sezon.

Goście, by przedłużyć swoje szanse na zostanie w pierwszej lidze, musieli zwyciężyć. Piłkarze Rozwoju Katowice doskonale zdawali sobie z tego sprawę i od początku starali się zagrozić bramce legniczan. W 11. minucie gry Paweł Kapsa wykazał się dobrą interwencją i w dalszym ciągu było 0:0.

Chwilę później odpowiedzieli gospodarze. Piłkę tuż sprzed linii bramkowej wybił jeden z defensorów katowiczan. W 23. minucie Miedź Legnica wyszła na prowadzenie. Dokładnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Petteri Forsell i gospodarze mogli celebrować zdobycie pierwszego trafienia.

Kolejne bramki padły już po zmianie stron. W 48. minucie dokładnie dośrodkował Łukasz Garguła, a celną główną popisał się Tomasz Midzierski. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza kontrolowali przebieg gry i niedługo później zdobyli kolejnego gola. Na listę strzelców wpisał się Damian Rasak i było 3:0. Cztery minuty przed ostatnim gwizdkiem gości dobił Petteri Forsell. Wysokie zwycięstwo dało legniczanom cenne punkty do ligowej tabeli, natomiast katowiczanie nie mają już szans na uratowanie miejsca wśród pierwszoligowców.

Na dwie kolejki przed końcem sezonu, piłkarze Miedzi Legnica zajmują piąte miejsce z dorobkiem 47 punktów. W najbliższą niedzielę zespół trenera Ryszarda Tarasiewicza zagra na wyjeździe w Bytowie, natomiast w ostatniej serii gier podejmie na własnym stadionie Stomil Olsztyn. Najbliższy rywal legniczan, Bytovia, ma na swoim koncie taką samą liczbę punktów.

Miedź Legnica Rozwój Katowice 4:0 (1:0)
1:0 – Forsell 23′
2:0 – Midzierski 48′
3:0 – Rasak 65′
4:0 – Forsell 86′

Miedź Legnica: Paweł Kapsa – Grzegorz Bartczak, Michał Stasiak, Tomasz Midzierski, Hunter Gorskie – Wojciech Łobodziński, Damian Rasak (76′ Adrian Cierpka), Adrian Łuszkiewicz, Łukasz Garguła (83′ Marcin Garuch), Petteri Forsell – Tadas Labukas (66′ Igor Subbotin).

Rozwój Katowice: Wojciech Pawłowski – Raul Gonzalez, Łukasz Kopczyk, Przemysław Gałecki, Łukasz Winiarczyk – Robert Tkocz (59′ Adam Żak), Michał Gałecki, Bartosz Jaroszek (68′ Robert Menzel), Konrad Nowak, Patryk Kun (86′ Sebastian Gielza) – Tomasz Wróbel.

Żółte kartki: Tkocz, Kun (Rozwój).