Piłka nożna: Rewelacyjny początek Chrobrego II Głogów

0
856

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak prezentuje się bilans rezerw Chrobrego Głogów, które są aktualnie wiceliderem zachodniej grupy IV ligi. W miniony weekend drugi zespół pomarańczowo-czarnych pokonał na swoim boisku Odrę Ścinawa 3:0.

Odra Ścinawa w poprzednim sezonie dwukrotnie wygrywała z pomarańczowo-czarnymi rezerwami, stąd też podopieczni Jakuba Wolnego spodziewali się trudnej przeprawy. Kolejnym argumentem był fakt, że drużyna ze Ścinawy dobrze weszła w nowe rozgrywki ligowe i po trzech meczach miała na swoim koncie sześć punktów.

Chrobry II Głogów, wzmocniony zawodnikami z pierwszoligowego zespołu, już po dwudziestu minutach gry prowadził 1:0. Autorem premierowego trafienia był pomocnik Damian Sędziak. Na kolejne bramki głogowska publiczność czekała do drugiej połowy. Pięć minut po wznowieniu na listę strzelców wpisał się Szymon Nowicki, natomiast po godzinie gry wynik ustalił doświadczony Przemysław Trytko.

Rezerwy Chrobrego odniosły czwarte zwycięstwo w czwartym ligowym spotkaniu i są jednym z dwóch zespołów, który ma na swoim koncie komplet punktów. Liderem tabeli jest AKS Strzegom, który w miniony weekend wygrał domowy mecz z Włókniarzem Mirsk (2:0).

Spotkanie dwóch najlepszych aktualnie drużyn zachodniej IV ligi dolnośląskiej zaplanowano na październik. Wcześniej obie ekipy czeka jednak szereg innych spotkań. Najbliższe już 8 września. Chrobry II Głogów zagra w Mirsku, natomiast AKS w Wąsoszu.

CHROBRY II GŁOGÓW – ODRA ŚCINAWA 3:0 (1:0)

1:0 Sędziak 20

2:0 Nowicki 50

3:0 Trytko 61

CHROBRY II: Janicki – Diduszko, Kulchawy, Wajsak, Nowicki (67. Kobiela), Bach (73. Flis), Kona, Borecki (73. Dobrakowski), Sędziak (68. Siudak), Napolov, Trytko (67. Filipowicz).

ODRA: Pyzio G. – Seta (8.0 Karpiński), Piechuta, Trawka D. (60. Lichwa), Smolny (73. Cichy), Gołębiowski (67. Podgórski), Dziedzina, Długosz (78. Trawka S.), Pyzio K., Plebaniak, Maślej (52. Pazio).

ŻÓŁTE KARTKI: Bach – Seta.

IV liga 2018/2019, grupa: dolnośląska (zachód)