Piłka nożna: Polkowiczanie polegli w finale Pucharu Polski OZPN Legnica

0
1248

Piłkarze trzecioligowego KS KGHM Zanam Polkowice nie mieli powodów do radości po środowym finale Pucharu Polski OZPN Legnica. Podopieczni Jarosława Pedryca przegrali na własnym boisku z rezerwami Miedzi Legnica 0:1 i trofeum powędrowało na konto rywala. Jedyna bramka w meczu padła dziesięć minut przed końcem, kiedy na listę strzelców wpisał się Adrian Woźniczka.

Legniczanie potraktowali finał bardzo poważnie i przyjechali do Polkowic wzmocnieni kilkoma zawodnikami z pierwszego składu. Jarosław Pedryc nie mógł natomiast skorzystać z usług bramkarza Damiana Primela oraz napastnika Macieja Bancewicza.

Spotkanie od samego początku było bardzo wyrównane. Obie drużyny grały zachowawczo, a minimalną przewagę mieli piłkarze KS KGHM Zanam Polkowice. Nie miało to jednak przełożenia na bramki. W pierwszych czterdziestu pięciu minutach kibice nie obejrzeli żadnego trafienia i do szatni oba zespoły schodziły przy stanie 0:0.

Po zmianie stron nadal przeważali polkowiczanie, ale nie potrafili oni udokumentować tego trafieniem. Na domiar złego dla ekipy Jarosława Pedryca szczęście uśmiechnęło się do legniczan. W 80. minucie na listę strzelców wpisał się Adrian Woźniczka i Miedź II Legnica wyszła na prowadzenie. Stojący między słupkami bramki gospodarzy Jacek Sajak nie zdołał zatrzymać futbolówki i goście cieszyli się ze zdobycia bramki. Wynik spotkania nie uległ już zmianie i Puchar OZPN pojechał do Legnicy.

Środowe spotkanie o Puchar Polski OZPN było drugim starciem obu zespołów w ciągu kilku dni. W minioną sobotę polkowiczanie zremisowali przed własną publicznością 1:1. Gospodarze prowadzili po godzinie gry za sprawą Rafała Karmelity, jednak w doliczonym czasie gry do remisu doprowadził Bartłomiej Kuśnierz i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

W najbliższy weekend podopieczni Jarosława Pedryca mieli jechać do Brzegu Dolnego, jednak tamtejszy zespół wycofał się z rozgrywek. Na boisku KS KGHM Zanam Polkowice wybiegnie więc w środę 27 kwietnia. Wicelider trzeciej ligi dolnośląsko-lubuskiej zagra wówczas na wyjeździe ze Śląskiem II Wrocław.

KS KGHM ZANAM Polkowice – Miedź II Legnica 0:1 (0:0)
Bramka: Woźniczka 80

KS KGHM ZANAM Polkowice: Sajak – Kasiński, Sworacki, Magdziak, Fryzowicz, Karmelita, Szuszkiewicz (87. Hempel), Galas, Bobkiewicz, Karpiński (79. Szymik), Dziedzina.

Miedź II Legnica: Smóg – Trifonov (72. Kuśnierz), Woźniczka, Walaszek, Chodyga, Cieślik (56. Wójcik), Światły (70. Wojciechowski), Wichłacz (90. Rokita), Zatwarnicki, Zieliński (90. Dyrda), Krauz (90. Wasilewski).