Piłka nożna: Polkowiczanie lepsi od Formacji Port 2000 Mostki

0
1154

KS KGHM Zanam Polkowice wygrał w meczu 19. kolejki piłkarskiej trzeciej ligi dolnośląsko-lubuskiej z Formacją Port 2000 Mostki 4:1 i spędzi zimę jako wicelider rozgrywek. Sobotnie spotkanie było pożegnalnym dla Krzysztofa Drzazgi. Najlepszy napastnik polkowiczan od przyszłego roku będzie zawodnikiem Wisły Kraków.

Mecz z Formacją Port 2000 Mostki był meczem pożegnań. Poza Krzysztofem Drzazgą, który zamieni trzecią ligę dolnośląsko-lubuską na Ekstraklasę, z polkowickiego klubu odeszła również wieloletnia pracownica, pani Halinka. Po przedmeczowych ceremoniach przyszedł czas na to, co najciekawsze, czyli emocje na boisku.

Polkowiczanie przystąpili do spotkania w nieco osłabionym składzie. Na murawie zabrakło pauzującego za kartki stopera Dawida Wacławczyka, co sprawiło, że trener Jarosław Pedryc musiał trochę zmienić ustawienie zespołu. Pierwsze trafienie w meczu padło w 31. minucie, kiedy na listę strzelców wpisał się kapitan przyjezdnych, Krzysztof Piosik.

Radość zawodników Formacji Port 2000 Mostki nie trwała jednak zbyt długo. Już dwie minuty później w polu karnym sfaulowany został Kamil Wacławczyk. Arbiter spotkania nie miał innego wyjścia – rzut karny. Do futbolówki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Krzysztof Drzazga, który pewnym strzałem zdobył swoją 21 bramkę w sezonie.

Pozostałe bramki padały w drugich czterdziestu pięciu minutach. Chwilę po wznowieniu gry na 2:1 podwyższył Kamil Wacławczyk i to polkowiczanie byli bliżsi sięgnięcia po komplet punktów. Podopieczni Jarosława Pedryca grali mądrze, szanując piłkę. Dobra gra przyniosła efekty w ostatnim kwadransie. Wówczas dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Maciej Bancewicz i polkowiczanie zwyciężyli 4:1.

Zawodnicy KS KGHM Zanam Polkowice spędzą zimę jako wicelider trzeciej ligi dolnośląsko-lubuskiej. Podopieczni Jarosława Pedryca zgromadzili na swoim koncie 40 punktów, jeden mniej niż liderujący Górnik Wałbrzych. Kolejne mecze rozegrane zostaną w marcu. Pierwszym wiosennym rywalem polkowiczan będzie KS Bystrzyca Kąty Wrocławskie, szesnasta drużyna trzeciej ligi. Oba zespoły spotkały się w sierpniu w Polkowicach. Wówczas zielono-czarni wygrali 4:0 po bramkach Szymona Szymika, Mariusza Szuszkiewicza, Krzysztofa Drzazgi oraz Piotra Kasińskiego.

KGHM ZANAM Polkowice – Formacja Mostki 4:1 (1:1)
Bramki: Drzazga 31 k., K. Wacławczyk 48, Bancewicz 79, 89 – Piosik 29

KGHM ZANAM Polkowice: Szymański – Sworacki, Karpiński, Kasiński, K. Wacławczyk,. Szuszkiewicz, Famulski, Fryzowicz, Bancewicz (88. Świdwa), Drzazga, Zawadzki.

Formacja: Tomczak – Piosik (58. Skiba), Górski, Świtała, Ojikutu, Kikut, Juchacz (64. Nowakowski), Kruszyński, Mycan (77. Małecki), Pierzyński, Stefanowicz.