Piłka nożna: Miedź Legnica lepsza od spadkowicza z Kazachstanu

0
1188
Miedz-Legnica-Pilka-Nozna

Zwycięstwem 3:1 zakończyli piłkarze Miedzi Legnica sparing ze spadkowiczem z kazachskiej ekstraklasy, FC Kaysar Kizilorda. Dwie bramki dla legnickiego zespołu zdobył Bartosz Ślusarski, a jedno trafienie dołożył Tomasz Midzierski. Kolejny mecz podopieczni Ryszarda Tarasiewicza rozegrają w czwartek.

Sparing z Kazachami był pierwszą grą kontrolną podczas zgrupowania w Turcji. Początkowo rywalem legniczan miał być beniaminek, jednak w ostatniej chwili doszło do zmiany przeciwnika. Legnicki pierwszoligowiec mimo to dał sobie radę i pewnie zwyciężył 3:1. Wielka w tym zasługa duetu Bartosz ŚlusarskiPetteri Forsell. Pierwszy ze wspomnianych zdobył dwie bramki, natomiast drugi asystował przy jego trafieniach.

Początek meczu należał do wyrównanych, jednak z biegiem czasu do głosu zaczęli dochodzić zawodnicy Miedzi. W 29. minucie Forsell dobrze dograł do Bartosza Ślusarskiego, a doświadczony napastnik pokonał golkipera kazachskiej ekipy. W 41. minucie zespół trenera Tarasiewicza prowadził już 2:0. Z rzutu rożnego dośrodkował Adrian Łuszkiewicz, a piłkę do bramki wpakował Tomasz Midzierski.

Nie był to jednak koniec emocji, jakie towarzyszyły spotkaniu w pierwszej połowie. W 43. minucie ponownie w roli głównej wystąpił duet Forsell – Ślusarski. Przed przerwą bramkę zdobyli też piłkarze FC Kaysar Kizilorda i pierwsza odsłona zakończyła się wynikiem 3:1. – „Bardzo podoba mi się mój nowy zespół. Gramy szybko i agresywnie, tempo jest wysokie. Cieszę się, że mogłem pomóc. W końcu od zawodnika na mojej pozycji oczekuje się bramek lub asyst” – powiedział Forsell, jeden z bohaterów sparingu.

Na drugą połowę trener Ryszard Tarasiewicz desygnował zupełnie inną jedenastkę. Legniczanie nadal dominowali i stworzyli kilka dogodnych sytuacji, jednak zabrakło skuteczności. Po zmianie stron nie padła już żadna bramka i pierwszy test-mecz Miedzianki w Turcji zakończył się dwubramkowym zwycięstwem. – „Przez większą część meczu dominowaliśmy nad rywalem pod każdym względem, więc ten wynik jest zasłużony. Stworzyliśmy sobie też kilka dobrych okazji bramkowych, których nie udało się wykorzystać. Graliśmy dynamicznie, dobrze w ofensywie, ogólnie byliśmy dobrze zorganizowani. Bardzo dobrze współpracowały dziś linia obrony i pomoc. Widać, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Ważne też, że omijają nas kontuzje” – podsumował trener Ryszard Tarasiewicz.

MIEDŹ LEGNICA – FC KAYSAR KIZILORDA 3:1 (3:1)

Bramki dla Miedzi: Ślusarski 2 (29, 43), Midzierski (41).

MIEDŹ: (I połowa): Smug – Łuszkiewicz, Midzierski, Artjunin, Trifonov, Daniel, Rasak, Chrzanowski, Forsel, Subbotin, Ślusarski; (II połowa): Kapsa – Bartczak, Stasiak, Telichowski, Gorskie, Garuch, Cierpka, Łobodziński, Garguła, Gancarczyk, Labukas.