Pewnie pokonali młodzieżową reprezentację Polski

0
896

Szczypiorniści SPR Chrobrego Głogów udanie rozpoczęli okres przygotowawczy. Podopieczni Jarosława Cieślikowskiego wygrali sparingowy mecz z młodzieżową reprezentacją Polski 33:19. Już w sobotę głogowianie zagrają w Pucharze Polski.

Młodzieżowa reprezentacja Polski prowadzona przez Bartłomieja Jaszkę stawiała opór jedynie w pierwszych minutach spotkania. Z każdą kolejną do głosu dochodzili szczypiorniści SPR Chrobrego Głogów, a to miało wpływ na rezultat. Głogowianie przejęli inicjatywę i zbudowali solidną przewagę. Do przerwy prowadzili sześcioma bramkami.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Zespół J. Cieślikowskiego dyktował warunki i powiększał punktowy dorobek. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem głogowian 33:19. – To nasz pierwszy sparing w nowym roku zakończony okazałym wynikiem z młodzieżówką Polski. Przypomnieliśmy sobie zasady naszej gry w obronie 5:1 z Rafałem Biegajem na jedynce. Szukaliśmy kontr i ćwiczyliśmy kilka nowych wariantów strategii taktycznych. To wszystko się udało, ale trzeba pamiętać, że rywal był bardzo młody – ocenił spotkanie opiekun SPR Chrobrego.

Dla głogowian było to pierwsze i jednocześnie ostatnie sparingowe granie przed meczem o stawkę. Już w sobotę, w ramach Pucharu Polski, SPR Chrobry pojedzie do Wielunia. W przypadku wygranej, kolejne pucharowe starcie także zostanie rozegrane w styczniu. Na ligowe parkiety głogowianie powrócą pod koniec miesiąca.