Pewne zwycięstwo Siódemki Miedź Legnica w Wągrowcu

0
1211

Zwycięstwo szczypiornistów Siódemki Miedź Legnica w Wągrowcu trudno rozpatrywać w kategorii niespodzianki, jednak rozmiary wygranej z pewnością mogą zaskakiwać. Podopieczni trenera Piotra Będzikowskiego wygrali na terenie spadkowicza z PGNiG Superligi Mężczyzn 38:31 i w dobrym stylu sięgnęli po komplet punktów. Bohaterem meczu był Robert Szuszkiewicz, autor dziesięciu trafień.

Legniczanie już po kwadransie gry prowadzili 10:3. Siedmiopunktowa przewaga pozwalała na spokojne kontrolowanie przebiegu gry i sprawiła wiele kłopotów gospodarzom z Wągrowca. Piłkarze ręczni Siódemki Miedź Legnica do końca pierwszej odsłony dyktowali warunki gry i ostatecznie schodzili do szatni z przewagą aż jedenastu trafień. Wynik 22:11 pozwalał na spokojną grę w drugiej połowie i sprawił, że losy spotkania zostały praktycznie przesądzone w pierwszych dwóch kwadransach.

W drugiej połowie Nielba Wągrowiec zagrała zdecydowanie lepiej, ale tak duża strata nie pozwoliła jej myśleć o korzystnym rozstrzygnięciu. Po przerwie gospodarze rzucili dwadzieścia bramek i wygrali całą drugą odsłonę, jednak tablica świetlna po końcowej syrenie wskazywała rezultat 38:31 dla Siódemki Miedź Legnica. Wielki udział w tym wyniku miał niewątpliwie Robert Szuszkiewicz, który rzucił aż dziesięć bramek.

„Po takim meczu trudno coś powiedzieć. Mecz nie miał większej historii. Szybko odskoczyliśmy na siedem bramek, a potem już kontrowaliśmy mecz. Na pochwałę zasługuje cała drużyna” – powiedział trener zwycięskich legniczan, Piotr Będzikowski.

Przed szczypiornistami Siódemki Miedź Legnica kilkanaście dni przerwy od ligowej rywalizacji. Powrót do walki o pierwszoligowe punkty zaplanowano na 14 listopada. W ten dzień legniczanie zagrają w hali przy ul. Lotniczej z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Po rozegraniu siedmiu spotkań, szczypiorniści z Legnicy zajmują piąte miejsce w tabeli pierwszoligowej grupy B. Podopieczni Piotra Będzikowskiego zgromadzili na swoim koncie dziesięć punktów. Liderem rozgrywek jest Piotrkowianin Piotrków Trybunalski, który wygrał wszystkie dotychczasowe mecze. Drugie miejsce, z dwoma punktami straty, zajmuje Ostrovia Ostrów Wielkopolski, a trzeci jest Moto-Jelcz Oława. Najbliższy rywal legniczan zajmuje na dzień dzisiejszy szóste miejsce w czternastozespołowej stawce.

Nielba Wągrowiec – Siódemka Miedź Legnica 31:38 (11:22)

Nielba Wągrowiec: Marciniak, Matyjak, Napierała – Smoliński 6, Kamyszek 6, Świerad 11, Pawlaczyk 2, Gąsiorek 1, Widziński 1, Pietrzkiewicz 2, Biniewski 2, Karczewski.

Siódemka Miedź Legnica: Mazur, Stachurski – Szuszkiewicz 10, Nastaj 6, Majewski 4, Skiba, Antosik 1, Płaczek 2, Cegłowski 5, Czuwara 3, Piwko 1, Mosiołek 6, Marcinkiewicz, Wita.