Ostatnie granie Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego. Sukcesy Alana Hapke

0
1670

Za nami ostatni tegoroczny turniej zorganizowany przez Głogowskie Towarzystwo Tenisowe. Sezon zakończyły weekendowe zmagania zawodników i zawodniczek do lat 14 oraz 18, którzy rywalizowali na kortach miejskich przy ul. Wita Stwosza. Kolejne udane starty ma za sobą natomiast Alan Hapke. Młody tenisista rywalizował w Szczecinie, Poznaniu oraz Legnicy.

Zakończenie sezonu w wykonaniu Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego miało miejsce w weekend 26-27 września. Na kortach rywalizowano w czterech kategoriach wiekowych (dziewczęta i chłopcy do lat 14 i 18). Łącznie rozegrano trzydzieści sześć tenisowych pojedynków, które wyłoniły zwycięzców poszczególnych kategorii.

W gronie chłopców do lat 14 pierwsze miejsce wywalczył Dariusz Błażejewski, który pokonał Maksymiliana Kurowskiego i Jakuba Naparło. Miejsce tuż za podium przypadło Jakubowi Pielechowi. W gronie dziewcząt najlepsza była Weronika Skwarek. W finale pokonała ona Martynę Leśniak, a trzecia była Oliwia Frąckowiak. Tuż za jej plecami sklasyfikowana została Michalina Olejnik.

W rywalizacji tenisistów do lat 18, najlepszy okazał się Łukasz Szypski. Drugie miejsce na głogowskich kortach wywalczył Szymon Rzepecki, a trzecie Jakub Leszczyński. Czwarte miejsce zajął natomiast Jakub Kubiak. Wśród dziewcząt pierwsze miejsce wywalczyła Julia Stefanów, która okazała się lepsza od Klaudii Kubiak. Trzecie miejsce wywalczyła Natalia Kubiak, a czwarta była Linda Wysocka. Wszyscy wymienieni zawodnicy i zawodniczki zostali uhonorowani pamiątkowymi pucharami, które ufundował prezydent Głogowa, Rafael Rokaszewicz.

Kolejne udane starty ma za sobą Alan Hapke. Młody reprezentant Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego rywalizował w Szczecinie, Poznaniu oraz Legnicy i w każdym z tych miast osiągał bardzo dobre rezultaty. Najpierw (18 września) wraz z Jagną Mańkowską z Leszna sięgnął po drugie miejsce w turnieju Pionier Kids Open w Szczecinie. W ten sam weekend młody głogowianin zajął trzecią lokatę w poznańskim turnieju Playme Cup w kategorii pomarańczowej, natomiast 27 września rywalizował w finale turnieju Kubot Kids Cup w Legnicy. Do ścisłego finału, oprócz Alana Hapke, awansował także Jakub Rozmus. W zawodach wzięło udział ośmiu najlepszych zawodników z całej Polski, którzy rywalizowali o tytuł najlepszego dziewięciolatka w kraju. Impreza zakończyła się wielkim sukcesem Hapke, który skończył zawody na pierwszym miejscu! Udany start zaliczył także Jakub Rozmus, który w klasyfikacji końcowej znalazł się na piątej pozycji.

Warto również wspomnieć o wyjeździe głogowian na igrzyska młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie Global Games -GuayQuil w Ekwadorze. Trenerem polskiej kadry „Sprawni – Razem” jest Andrzej Kulhawik, natomiast jego podopieczne: Dorota Wiśniewska i Kamila Grzebińska wróciły z medalami! Z Ekwadoru każda z zawodniczek przywiozła dla Polski po dwa brązowe medale zdobyte w deblu i w konkurencji drużynowej. Zwycięzcą rywalizacji została Australia, a drugie miejsce przypadło USA.

Zawodnikom Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego gratulujemy udanych startów i życzymy powodzenia w kolejnych zawodach z ich udziałem!