Najlepsi w powiecie

0
1142
2015-03-03-turniej piłki ręcznej@gmina Kotla

Osiem szkół z powiatu głogowskiego wzięło udział w Turnieju Piłki Ręcznej Chłopców, który został rozegrany w ubiegłym tygodniu w Kotli. W Turnieju, nad którym patronat objął Wójt Gminy Kotla, wzięło udział 92 zawodników. Kolejny raz Szkoła Podstawowa 10 z Głogowa okazała się nie do pokonania.

26 lutego w gminie Kotla rozegrany został Turniej Piłki Ręcznej Chłopców rocznik 2003 i młodsi pod patronatem Wójta Gminy Kotla Organizatorem Turnieju była Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kotli.

W Turnieju udział wzięło osiem szkół z powiatu głogowskiego ogółem 92 zawodników : SP 7 Głogów, SP 10 Głogów, SP 12 Głogów, SP 2 Głogów, SP Jerzmanowa, SP Białołęka, SP Przedmoście i SP Kotla.

Każda drużyna rozegrała po cztery spotkania. Mecze były bardzo wyrównane i zacięte. Kolejny raz SP 10 z Głogowa okazała się nie do pokonania. Drużyna ze Szkoły Podstawowej w Kotli ostatecznie zajęła VI miejsce, a najlepszym zawodnikiem SP Kotla wybrany został Marcel Szymankiewicz.

Puchary i nagrody w imieniu Wójta Gminy Kotla wręczyła Pani Ewa Konarska – Jóźwiak Sekretarz Gminy Kotla. Puchar Fair Play ufundowany przez Wójta Gminy Kotla trafił w ręce drużyny z Białołęki. Najlepsi zawodnicy otrzymali statuetki i medale. Każdy z uczestników otrzymał napój i słodki poczęstunek.

Sponsorami turnieju byli: Wójt Gminy Kotla, Szkoła Podstawowa w Kotli oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

źródło: gmina Kotla