Miedź Legnica wygrywa ostatni sparing przed zgrupowaniem w Turcji

0
1069

Piłkarze pierwszoligowej Miedzi Legnica wygrali ostatni mecz sparingowy przed wylotem do Turcji. W Środzie Śląskiej podopieczni Ryszarda Tarasiewicza rozgromili trzecioligowy Piast Żmigród 5:1. Swoją pierwszą bramkę w barwach legnickiej drużyny zdobył nowy napastnik, Dejan Djermanović. Na zgrupowanie zespół wyleci w najbliższy poniedziałek, a podczas jego trwania rozegra cztery spotkania kontrolne.

Początkowo spotkanie Miedzi Legnica z Piastem Żmigród miało zostać rozegrane w Legnicy. Z powodu oblodzenia murawy przeniesiono je do Środy Śląskiej. Nie przeszkodziło to jednak pierwszoligowcowi w rozegraniu dobrego meczu i odniesieniu pewnego zwycięstwa. Wynik spotkania już w 2. minucie otworzył Dejan Djermanović, dla którego było to pierwsze trafienie w barwach Miedzianki.

W 25. minucie rezultat podwyższył Wojciech Łobodziński. Trzecioligowiec zdołał odpowiedzieć jeszcze przed przerwą i obie drużyny schodziły do szatni przy wyniku 2:1 dla legniczan. Po zmianie stron strzelali już tylko podopieczni Ryszarda Tarasiewicza. Najpierw dwie bramki z rzutu wolnego zdobył Filip Karbowy, natomiast w końcówce wynik ustalił Jakub Chrzanowski. Miedź wygrała ostatecznie 5:1.

MIEDŹ LEGNICA – PIAST ŻMIGRÓD 5:1 (2:1)

Bramki dla Miedzi: Djermanović (2), Łobodziński (25), Karbowy 2 (52, 61), Chrzanowski (83).

MIEDŹ (I połowa): Kapsa – Bartczak, Stasiak, Midzierski, Trifonov, Rasak, Garguła, Łobodziński, Forsell, Rybicki, Djermanović; (II połowa): Sapela – Gorskie, Księżniakiewicz, de Amo, Telichowski, Karbowy, Łuszkiewicz, Gardzielewicz, Pennanen, Marquitos, Chrzanowski.

Dla legniczan był to ostatni sparing przed wylotem na zgrupowanie do Turcji, gdzie pierwszoligowiec uda się w najbliższy poniedziałek. Tam podopieczni Ryszarda Tarasiewicza rozegrają cztery spotkania na naturalnych boiskach. Wiadomo już, że z drużyną nie poleci napastnik Jakub Vojtus, który powoli powraca do treningów. – „W Turcji mamy do rozegrania cztery sparingi i zabieramy tylko zawodników już w pełni gotowych do rywalizacji. Jakub w tym czasie będzie jeszcze pracował indywidualnie w Legnicy” – powiedział trener Tarasiewicz. W Turcji pierwszoligowiec z Legnicy będzie trenował do 17 lutego.

Kadra Miedzi na zgrupowanie w Turcji: Paweł Kapsa, Łukasz Sapela, Grzegorz Bartczak, Hunter Gorskie, Michał Stasiak, Jonatan de Amo Perez, Tomasz Midzierski, Jakub Księżniakiewicz, Rumen Trifonov, Błażej Telichowski, Keon Daniel, Damian Rasak, Petteri Pennanen, Adrian Łuszkiewicz, Wojciech Łobodziński, Michał Bartkowiak, Karol Gardzielewicz, Łukasz Garguła, Petteri Forsell, Marquitos, Mariusz Rybicki, Dejan Djermanović.