Miedź Legnica remisuje niedzielne spotkanie z Zawiszą Bydgoszcz

0
1462

Wciąż bez ligowego zwycięstwa pozostają piłkarze pierwszoligowej Miedzi Legnica. Tydzień temu zespół Ryszarda Tarasiewicza poległ w Głogowie, natomiast wczoraj zremisował na własnym terenie z Zawiszą Bydgoszcz 1:1. Autorem jedynego trafienia dla gospodarzy był Artjom Artjunin.

Dla piłkarzy Zawiszy Bydgoszcz niedzielna konfrontacja była okazją do tego, by umocnić swoją pozycję w czołówce pierwszoligowej tabeli. W miniony weekend punkty potraciły wszystkie zespoły wyprzedzające spadkowicza z Ekstraklasy i wygrana sprawiłaby, że bydgoszczanie zrównaliby się punktami z trzecim Zagłębiem Sosnowiec.

Pierwsze minuty meczu to ataki gospodarzy, którzy pierwszą poważniejszą sytuację stworzyli sobie w 9. minucie gry. Zza pola karnego uderzał Tadas Labukas, ale piłka po jego strzale minimalnie minęła bramkę bydgoszczan. W kolejnych minutach spotkanie wyrównało się. Goście pierwszą lepszą okazję mieli w 27. minucie, ale strzał Kamila Drygasa wybronił golkiper miejscowych.

Kolejne dwie akcje stworzyli sobie gracze Ryszarda Tarasiewicza. Najpierw strzelał Petteri Forsell, a później próbował Wojciech Łobodziński. Obie próby wybronił jednak Łukasz Sapela. Trzy minuty przed przerwą zawodnicy Miedzi Legnica wyszli na upragnione prowadzenie. Uderzenie Wojciecha Łobodzińskiego wybronił golkiper gości, jednak wobec dobitki Artjoma Artjunina był bezradny. Do przerwy gospodarze prowadzili 1:0.

Druga odsłona rozpoczęła się od mocnych ataków Zawiszy Bydgoszcz, który za wszelką cenę próbował doprowadzić do wyrównania. W 50. minucie w słupek trafił Piotr Stawarczyk, ale już pięć minut później było 1:1. Do uderzanej przez Gala Arela futbolówki doszedł Karol Angielski i przyjezdni cieszyli się z wyrównującego trafienia.

W 70. minucie bydgoszczanie mieli znakomitą sytuację do tego, by objąć prowadzenie. Nie najlepsze zachowanie Pawła Kapsy próbował wykorzystać Mica, ale przestrzelił. W końcówce atakowały obie drużyny. Piłkę z linii bramkowej Zawiszy wybił Kamil Drygas, natomiast chwilę później goście próbowali za sprawą Karola Angielskiego oraz Sebastiana Kamińskiego. Ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów.

Miedź Legnica – Zawisza Bydgoszcz 1:1 (1:0)
1:0 – Artjunin 42′
1:1 – Angielski 55′

Miedź Legnica: Paweł Kapsa – Grzegorz Bartczak, Tomasz Midzierski, Michał Stasiak, Artjom Artjunin, Damian Rasak, Łukasz Garguła, Wojciech Łobodziński, Petteri Forsell, Marek Gancarczyk (71′ Marcin Garuch), Tadas Labukas (88′ Bartosz Ślusarski)

Zawisza Bydgoszcz: Łukasz Sapela – Sebastian Kamiński, Jean-Yves M’voto, Piotr Stawarczyk, Damian Michalik (54′ Blazo Igumanović), Karol Danielak (27′ Mica), Kamil Drygas, Gal Arel, Jakub Smektała, Sylwester Patejuk (80′ Jakub Łukowski), Karol Angielski.

Żółte kartki: Stasiak (Miedź), Kamiński (Zawisza).

Sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec).