MAH zaprasza na kolejny wykład

0
1165
2014-09-18 Muzeum Archeologiczno-Historyczne mah zamek (fot.P.Dudzicki) 02

Głogowskie Muzeum Archeologiczno–Historyczne zaprasza na kolejny wykład. Tym razem odbędzie spotkanie, którego tematem nie będzie Głogów, a miasto sąsiednie. „Nasze najcenniejsze – zbiory muzeum okręgowego w Lesznie” to temat wykładu, który w MAH wygłosi Marcin Kochowicz z leszczyńskiego muzeum.

Ostatni wykład w Muzeum Archeologiczno–Historycznym odbył się zaledwie kilka tygodni temu. Wówczas w MAH gościł archeolog i epitolog dr Andrzej Ćwiek, który zgromadzonej publiczności zaprezentował wykład pt. „Faraońska perspektywa – czyli czego moglibyśmy nauczyć się od starożytnych Egipcjan”.

Tym razem głogowskie muzeum zaprasza na spotkanie z Marcinem Kochowiczem z zaprzyjaźnionego, leszczyńskiego muzeum, który przedstawi wykład pt. „Nasze najcenniejsze – zbiory muzeum okręgowego w Lesznie”.

Jutrzejsze spotkanie będzie okazją do zapoznania się ze zbiorami Muzeum Okręgowego w Lesznie. Należy dodać, że jest to jedna z najstarszych tego typu placówek w Wielkopolsce. Zaproszony do Głogowa Marcin Kochowicz opowie o najciekawszych eksponatach będących w zbiorach muzeum. Zarówno tych prezentowanych na wystawach, jak i tych, które przechowywane są w muzealnych magazynach.

Muzeum Okręgowe w Lesznie od sześćdziesięciu lat promuje historię i kulturę Leszna oraz południowo-zachodniej Wielkopolski. Poprzez swoje działania popularyzuje wielokulturową przeszłość regionu, której ślady spotykamy w otaczającej nas architekturze zabytkowej i muzealiach. Placówka współpracuje także z innymi muzeami nie tylko w kraju , ale i za granicą, prezentując w nich swoje zbiory. Muzeum Okręgowe w Lesznie współpracuje także z głogowskim Muzeum Archeologiczno–Historycznym. Część zbiorów prezentowanych na wystawie „Wydrukowano w Głogowie. Trzysta lat głogowskiego drukarstwa” pochodzi właśnie z Muzeum Okręgowego w Lesznie.

Zaproszony do Głogowa Marcin Kochowicz wygłosi swój wykład już jutro, 12. grudnia o godz. 13:30. Współorganizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Przyjaciół Muzeum i Historii Miasta Głogowa. Wstęp na wykład jest wolny.

Przypominamy, że w głogowskim Muzeum Archeologiczno–Historycznym jeszcze tylko przez 3 dni można zwiedzać wyżej wspomnianą wystawę  „Wydrukowano w Głogowie. Trzysta lat głogowskiego drukarstwa” . Dzięki dofinansowaniu ze strony Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego wstęp na wystawę jest bezpłatny. Autorką wystawy jest pani Renata Matysiak, o której na swojej stronie internetowej informuje Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów. Głogowskie muzeum zaprezentowane zostało wśród innych beneficjentów programów Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wystawę „Wydrukowano w Głogowie. Trzysta lat głogowskiego drukarstwa” można zwiedzać do 14. grudnia.

W imieniu organizatorów zapraszamy na wykład „Nasze najcenniejsze – zbiory muzeum okręgowego w Lesznie”  i wystawę ”Wydrukowano w Głogowie. Trzysta lat głogowskiego drukarstwa” .