Legniczanie z medalami Mistrzostw Świata w taekwondo ITF

0
5424

We włoskim kurorcie Jesolo koło Wenecji odbyły się Mistrzostwa Świata w taekwondo ITF. Biało-czerwoni wywalczyli na Półwyspie Apenińskim aż czterdzieści medali, z czego pięć krążków padło udziałem zawodników Legnickiego Klubu Taekwon-do.

W trwających pięć dni Mistrzostwach Świata w taekwondo ITF wystartowało 1019 zawodniczek i zawodników z 52 państw. Na czterdzieści zdobytych przez biało-czerwonych medali złożyło się 21 wywalczonych przez seniorów oraz 19 przez juniorów. W całej klasyfikacji medalowej reprezentacja Polski zajęła trzecie miejsce, ustępując jedynie Nowej Zelandii oraz Rumunii. Biało-czerwoni ośmiokrotnie stawali na najwyższym stopniu podium.

Zawodnicy Legnickiego Klubu Taekwon-do przyczynili się do budowania medalowego dorobku, dokładając pięć krążków. We włoskim Jesolo trzy medale wywalczył Maciej Żuk, który najpierw sięgnął po srebra w drużynowych układach i technikach specjalnych, a w ostatni dzień imprezy dołożył do tego brązowy krążek w drużynowych testach siły. Wielkim objawieniem Mistrzostw Świata została natomiast Wioletta Miśkiewicz. Zawodniczka LKT zdobyła srebrne medale w testach siły oraz walkach powyżej 75 kilogramów. Bez medalu z Jesolo powrócił jedynie Karol Forgiel. Przypomnijmy, że jednym z trenerów męskiej reprezentacji Polski jest Łukasz Stawarz, na co dzień szkoleniowiec Legnickiego Klubu Taekwon-do.

Największymi wygranymi Mistrzostw Świata w taekwondo ITF z biało-czerwonych są Ilona Działa, która wygrała kategorię seniorek do 56 kg, Ilona Omiecińska, która wygrała w kategorii seniorek do 62 kg oraz Jakub Gadzała, który przywiózł złoto, wygrywając kategorię juniorów powyżej 75 kg. Ponadto z medalami z najcenniejszego kruszcu wróciły Zuzanna Gadzała, która wygrała walki do 60 kg juniorek, Patrycja Piętak, która okazała się najlepsza w walkach do 50 kg, a także Oliwia Podwysocka, która zdominowała kategorię do 45 kg.

Osiem złotych medali wywalczonych przez biało-czerwonych niestety nie wystarczyło do obrony pierwszego miejsca w klasyfikacji medalowej. Przed dwoma laty, w hiszpańskim Benidorm, nasza kadra narodowa zajęła pierwsze miejsce. W tym roku więcej krążków z najcenniejszego kruszcu wywalczyła Nowa Zelandia (14) oraz Rumunia (9).