Legniccy uczniowie rywalizowali na pływalni

0
1359

Pływalnia „Bąbelek” przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 była miejscem zmagań legnickich uczniów rywalizujących w drużynowych zawodach pływackich. W ramach Mistrzostw Legnicy startowali uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. Zwycięzcy będą reprezentować miasto podczas finałów strefowych, które odbędą się 10 i 14 grudnia.

Zawody zostały podzielone na kilka kategorii. Do walki stanęli uczniowie i uczennice szkół podstawowych oraz gimnazjów. W gronie najmłodszych pływaczek najlepsza okazała się reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 7, która wyprzedziła w klasyfikacji końcowej Szkołę Podstawową nr 16. Trzecie miejsce przypadło uczennicom z SP 18.

Wśród chłopców także triumfowała Szkoła Podstawowa nr 7. Podobnie wyglądały pozostałe miejsca, bo drugie miejsce wywalczyli reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 16, a tuż za ich plecami sklasyfikowani zostali zawodnicy z SP 18.

W rywalizacji gimnazjalistek najwięcej powodów do radości miały uczennice Gimnazjum nr 5. „Piątka” zwyciężyła pływackie zmagania, wyprzedzając Gimnazjum Społeczne TWP oraz Gimnazjum nr 1. Za plecami wspomnianych szkół uplasowało się Gimnazjum nr 2.

„Dwójka” najlepsza była natomiast w gronie chłopców. Reprezentanci tej szkoły nie dali szans swojej konkurencji i zwyciężyli w zawodach. Drugie miejsce przypadło pływakom z Gimnazjum im. Św. Franciszka z Asyżu, a podium uzupełniło Gimnazjum nr 1. Czwarte miejsce wywalczyli zawodnicy z Gimnazjum nr 5, którzy wyprzedzili Gimnazjum Społeczne TWP. W Mistrzostwach Legnicy startowali jeszcze uczniowie Gimnazjum nr 3 oraz Gimnazjum Prywatnego. Szkoły te zajęły szóstą i siódmą lokatę w klasyfikacji końcowej.

Zwycięskie szkoły będą reprezentować Legnicę podczas finałów strefowych. Uczniowie szkół podstawowych staną do walki 10 grudnia w Chojnowie, natomiast rywalizacja szkół gimnazjalnych odbędzie się cztery dni później w Lubinie. Zwycięzcom gratulujemy świetnej postawy na pływalni „Bąbelek” i życzymy powodzenia oraz jak najlepszych wyników w nadchodzących startach.