Kundelki przejdą ulicami Głogowa

0
1205
2013-10-20-V-Parada-Kundelkow-@Park-Slowianski-(fot.P.Dudzicki)-31

W najbliższą niedzielę, 19 października, ulicami Głogowa przejdzie już po raz szósty parada kundelków. W programie zaplanowano wiele konkursów i zabaw dla czworonożnych pupili. W wydarzeniu weźmie też udział Drużyna Szpiku KGHM, której wolontariusze po raz kolejny umożliwią mieszkańcom Głogowa i okolic zarejestrowanie się jako potencjalny dawca szpiku.

Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom „AMICUS” jest organizatorem szóstej już Parady Kundelków, która odbędzie się w niedzielę, 19 października.

„Wymarsz rozpocznie się o godz. 14.00. Parada przejdzie ulicą Brama Brzostowska, dalej Aleją Wolności do Parku Słowiańskiego. W programie zaplanowane są konkursy na MISS i MISTERA Kundelków, konkurs sprawnościowy na najszybszego pieska na torze przeszkód oraz slalom szaleńców. Przygotowany jest także konkurs niespodzianka. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na dobrą zabawę wraz z pupilami.”– mówi Aneta Ciećko, koordynatorka wydarzenia.

Zbiórka chętnych z pupilami o godzinie 13.30, na tyłach Zamku, gdzie wręczone zostaną numerki, karty do głosowania oraz woreczki do posprzątania po swoich pupilach. Impreza zakończy się około godziny 17.00.

Organizatorzy przypominają o tym, aby każdy właściciel miał przy sobie aktualne zaświadczenie o szczepieniu psa przeciw wściekliźnie.

Na VI Paradzie Kundelków propagowane będą akcje:
– adopcji psów ze schronisk, azylów i przytulisk
– „Zostań Domem Tymczasowym” – akcja, której celem jest poszukiwanie domów stałych dla zwierząt zabranych ze schroniska do własnego domu
– „Pozwól mi oddychać” akcja mająca na celu uświadomienie opiekunom jak ważne dla psa jest ziajanie. W ramach tej akcji będziemy wymieniać „złe” kagańce weterynaryjne (tzw. tubki) na anatomiczne.
– sterylizacji / kastracji zwierząt niehodowlanych wraz z zaproszoną ekipą MOPSiKa
– „Sprzątnij po mnie – to nie wstyd” – akcja SM Nadodrze gorąco wspierana przez GSPZ AMICUS
– Rejestrację do Banku Szpiku prowadzoną przez Drużynę Szpiku KGHM – wolontariusze po raz kolejny umożliwią mieszkańcom Głogowa i okolic możliwość zarejestrowania się jako potencjalny dawca szpiku.