KS KGHM ZANAM Polkowice zremisował w Żmigrodzie

0
1192

Remisem 2:2 zakończyło się trzecioligowe spotkanie pomiędzy Piastem Żmigród a KS KGHM ZANAM Polkowice. Podopieczni Jarosława Pedryca wrócili do domu z cennym punktem, choć do przerwy prowadzili gospodarze. Po zmianie stron polkowiczanie wyszli nawet na prowadzenie, ale ostatecznie obie drużyny podzieliły się punktami.

Polkowiczanie mogli dobrze wejść w to spotkanie, ale na początku meczu dogodnej sytuacji nie wykorzystał Rafał Karmelita. Lepszą skutecznością w pierwszej połowie wykazali się gospodarze. W 30. minucie po stałym fragmencie gry na listę strzelców wpisał się Damian Celuch i Piast Żmigród prowadził do przerwy 1:0.

Po zmianie stron KS KGHM ZANAM Polkowice ruszył do odrabiania strat i na efekty trzeba było czekać zaledwie kilka minut. W 53. minucie futbolówkę do bramki skierował Rafał Karmelita, a niedługo później polkowiczanie objęli prowadzenie za sprawą Piotra Azikiewicza, który zakończył indywidualną akcję precyzyjnym strzałem z 25 metrów. Ostatnie słowo należało jednak do Piasta. Dwadzieścia minut przed końcem trafienie zaliczył Jurij Furta i mecz zakończył się remisem 2:2.

Po rozegraniu siedmiu spotkań piłkarze KS KGHM ZANAM Polkowice znajdują się w strefie spadkowej. Zespół prowadzony przez Jarosława Pedryca zajmuje czternastą lokatę i ma na swoim koncie sześć punktów. Liderem rozgrywek jest GKS 1962 Jastrzębie, który wyprzedza Stal Brzeg i Ślęzę Wrocław. Stawkę zamyka Górnik Wałbrzych z dorobkiem jednego punktu.

W następnej kolejce polkowiczanie zagrają przed własną publicznością ze Śląskiem II Wrocław. Później drużyna pojedzie na mecz z Ruchem Zdzieszowice i będzie to ostatnia ligowa konfrontacja we wrześniu. Następnie trzecioligowców czeka dwutygodniowa przerwa w rozgrywkach.

Piast Żmigród – KS KGHM ZANAM Polkowice 2:2 (1:0)
Bramki: Celuch 30, Furta 70 – Karmelita 53, Azikiewicz 61

KS KGHM ZANAM Polkowice: Primel – Szymik, Wacławczyk, Sworacki, Azikiewicz, Fryzowicz, Famulski (65. Galas), Karmelita (78. Wojciechowski), Kobiela (75. Konefał), Szuszkiewicz (89. Kasiński), Surożyński.