KS KGHM Zanam Polkowice remisuje w sparingu

0
1280

Remisem 3:3 zakończył się sparing piłkarzy KS KGHM Zanam Polkowice, którzy w Grodzisku Wielkopolskim rywalizowali z trzecioligowym Pelikanem Niechanowo. Podopieczni Jarosława Pedryca doskonale weszli w spotkanie i do przerwy prowadzili różnicą trzech bramek. Po zmianie stron strzelali jednak tylko rywale.

Polkowiczanie pojechali do Grodziska Wielkopolskiego w nieco okrojonym składzie. W gronie powołanych zawodników zabrakło Ariela Sworackiego, Patryka Bobkiewicza, Ariela Famulskiego, Rafała Karmelity, Sebastiana Szymańskiego oraz Mateusza Magdziaka. Mimo kadrowych ubytków podopieczni trenera Pedryca dobrze weszli w mecz i zagrali bardzo dobrą pierwszą połowę.

KS KGHM Zanam Polkowice już po dwudziestu minutach gry prowadził 3:0. W 8. minucie strzelanie rozpoczął Maciej Bancewicz, który świetnie egzekwował rzut wolny. Chwilę później indywidualną akcję przeprowadził Mariusz Szuszkiewicz, natomiast w 20. minucie ponownie trafił Bancewicz. Po zmianie stron strzelali jednak tylko gracze z Niechanowa. W 54. minucie rzut karny na bramkę zamienił Tomasz Bzdęga, a później swoje trafienia dołożyli jeszcze Dawid Przybyszewski i Marcin Trojanowski. Sparing zakończył się remisem 3:3.

– „Cieszę się z dobrej dyspozycji strzeleckiej, szczególnie w pierwszej połowie spotkania. Moi piłkarze realizowali założenia taktyczne i z tyłu zagrali na zero. Po zmianie stron szansę występu dostali dublerzy. Niestety nie poradzili sobie z dobrze grającym rywalem – powiedział trener Jarosław Pedryc.

Walkę na trzecioligowych boiskach zawodnicy z Polkowic wznowią w weekend 12-13 marca. Na początek polkowiczanie zagrają na wyjeździe z KS Bystrzycą Kąty Wrocławskie, natomiast tydzień później na własnym boisku podejmą Stilon Gorzów Wielkopolski. Po pierwszej części sezonu podopieczni trenera Pedryca zajmują 2. miejsce w tabeli III ligi dolnośląsko-lubuskiej.

KS KGHM ZANAM Polkowice – Pelikan Niechanowo 3:3 (3:0)
Bramki: Maciej Bancewicz 8, 20, Mariusz Szuszkiewicz 15 – Tomasz Bzdęga 54 k., Dawid Przybyszewski 79, Marcin Trojanowski 86

KS KGHM ZANAM Polkowice: Sajak (60. Kopaniecki) – Szymik (60. Zawadzki), Kasiński, Wacławczyk, Karpiński, Galas (60. Ptak), Szuszkiewicz, Dziedzina (60. Rybarczyk), Fryzowicz (70. Tkaczyk), Bancewicz, Surożyński (82. Świdwa).

Pelikan Niechanowo: Paweł Mucha (46. Paryk Łagodziński) – Damian Garstka (46. Dominik Drzewiecki), Daniel Ciach, Michał Steinke (46. Bartosz Ciarkowski), Taras Maksymiv – Adrian Buszta (46. Mateusz Kaczor), Dawid Radomski (46. Jacek Figaszewski), Mateusz Roszak (46. Dawid Przybyszewski), Jakub Budzyń (46. Tomasz Bzdęga), Krzysztof Wolkiewicz (70. Marcin Trojanowski) – Dawid Retlewski (46. Łukasz Zagdański).