Krzysztof Drzazga nie zwalnia tempa, trzy punkty pojechały do Polkowic!

0
1395

Wyjazdowe zwycięstwo odnieśli piłkarze KS KGHM Zanam Polkowice, którzy w meczu 18.kolejki trzeciej ligi dolnośląsko-lubuskiej pokonali Foto-Higienę Gać 2:1. Autorem bramek dla podopiecznych Jarosława Pedryca był Krzysztof Drzazga, który dwukrotnie znalazł sposób na golkipera miejscowych. Aktualnie polkowiczanie zajmują drugie miejsce w ligowej tabeli.

Polkowiczanie mierzyli się z Foto-Higieną Gać w 1. kolejce bieżących rozgrywek. Na własnym terenie podopieczni Jarosława Pedryca zwyciężyli 4:2, a w tym meczu również bohaterem był Krzysztof Drzazga. Napastnik KS KGHM Zanam Polkowice zakończył tamto spotkanie z trzema bramkami na koncie, a jednego gola dołożył Maciej Bancewicz. Tym razem zespół z Polkowic walczył o ligowe punkty w delegacji.

Strzelanie w sobotnim meczu rozpoczęło się już w 8. minucie. Polkowiczanie wyszli na prowadzenie za sprawą swojego najskuteczniejszego zawodnika, Krzysztofa Drzazgi. Trzynaście minut później ten sam zawodnik cieszył się ze swojego drugiego trafienia. Podopieczni Jarosława Pedryca doskonale weszli w to spotkanie i dość szybko zbudowali dwubramkową zaliczkę.

Gospodarze nie zamierzali jednak odpuszczać. W 33. minucie trafienie kontaktowe zaliczył Dominik Wejerowski, który dał sygnał do dalszych ataków. Do przerwy wynik nie uległ jednak zmianie i polkowiczanie schodzili do szatni przy skromnym prowadzeniu.

W drugiej połowie swoje okazje mieli jedni i drudzy, ale żadna z nich nie została zamieniona na bramkę. W 58. Minucie bliski szczęścia był Dominik Wejerowski, ale jego strzał z pięciu metrów wybronił Sebastian Szymański. Polkowiczanie zwyciężyli więc w wyjazdowym spotkaniu i są aktualnie wiceliderem rozgrywek. Prowadzi Górnik Wałbrzych, który ma na swoim koncie jeden punkt więcej, a także jeszcze jedno spotkanie do rozegrania. Kolejny mecz podopieczni trenera Pedryca rozegrają 28 listopada. Do Polkowic przyjedzie wówczas Formacja Port 2000 Mostki.

Foto-Higiena Gać – KS KGHM Zanam Polkowice 1:2 (1:2)
Bramki: Wejerowski (33) – Drzazga (8, 21)

Foto-Higiena Gać: Wolfinger – Strójwąs, Kalinowski, Smoliński, Pożarycki – Wejerowski, Dorobek – Salak, Synowiec, Lisicki – Kucyniak. Rezerwowi: Wojciechowski – Kaczmarek, Krzyśków, Mazur, Orzechowski, Polanowski, Skorłutowski.

KS KGHM Zanam Polkowice: Szymański – Szymik, D. Wacławczyk, Szuszkiewicz, Bancewicz, Sworacki, Famulski, Fryzowicz, K. Wacławczyk, Karpiński, Drzazga. Rezerwowi: Sajak – Kasiński, Zawadzki, Galas, Sworzyński, Karmelita.