Krótka przygoda z Pucharem Polski

0
829

Za burtą PGNiG Pucharu Polski znaleźli się piłkarze ręczni SPR Chrobrego Głogów po wczorajszej porażce w Wieluniu. Głogowianie nie dali rady pierwszoligowcowi, który po przerwie odrobił jednobramkową stratę i zwyciężył, meldując się w kolejnej rundzie rozgrywek.

Dla głogowian mecz w Wieluniu był pierwszym tegorocznym sprawdzianem. Podopieczni Jarosława Cieślikowskiego niedawno wznowili treningi, a także pokonali juniorską reprezentację Polski. Pierwszy poważny test czekał na głogowian w pucharze, gdzie rywalem był pierwszoligowy MKS.

Spotkanie SPR Chrobrego w Wieluniu było niezwykle zacięte. Obie strony cieszyły się z prowadzenia, by niedługo potem tracić je na korzyść rywala. W obu zespołach świetnie spisywali się bramkarze. W pierwszej połowie więcej powodów do zadowolenia miał ten stojący między słupkami głogowskiej bramki, bo jego drużyna prowadziła 14:13.

Jednobramkowe prowadzenie to nikła zaliczka i udowodniła to druga połowa. Szybkie kontrataki plus świetne obrony Mikołaja Krekory okazały się skuteczną receptą na sukces. Bramkarz MKS-u bardzo dobrze radził sobie z obroną rzutów karnych, a w końcówce nie dał się zaskoczyć także po dobitkach. Podopieczni J. Cieślikowskiego mieli spore problemy z rzucaniem bramek i generalnie w Wieluniu zaprezentowali się bardzo przeciętnie.

Kilka minut przed końcem, gdy na tablicy świetlnej widniał remis, gospodarze poczuli szansę na historyczne dla nich zwycięstwo. W końcówce pierwszoligowiec zachował więcej zimnej krwi i okazał się lepszy o jedno trafienie. SPR Chrobry przegrał 24:25 i zakończył swój udział w tegorocznym PGNiG Pucharze Polski.

MKS, dzięki wygranej, zagra w styczniu jeszcze minimum jeden pucharowy mecz. SPR Chrobry natomiast będzie nadal przygotowywał się do wznowienia rozgrywek ligowych. Wobec porażki w pucharze, można spodziewać się, że głogowianie zagrają mecze sparingowe, bo walka o stawkę czeka ich dopiero w samej końcówce miesiąca.

Puchar Polski, 1/16 finału:

MKS Wieluń – SPR Chrobry Głogów 25:24 (13:14)

MKS: Krekora, Kolanek – Krzaczyński 5, Książek 5/2, Bernaś 4, Famulski 4, Cepielik 3/3, Węcek 2/1, Królikowski 1, Majda 1, Bednarek, Madeła, Młodzieniak, Pawelec, Kowalik, Kurzawa
Karne: 6/7
Kary: 6 min. (Bernaś – 4 min., Majda – 2 min.)

SPR Chrobry: Stachera, Kapela 1 – Bartczak 5/3, Babicz 4/2, Orpik 4, Wawrzyniak 4, Sadowski 3, Bekisz 2, Rydz, Czapla, Kubała, Makowiejew, Tylutki, Warmijak, Biegaj