Koszykówka: UKS Ekonom Legnica rozbity w Swarzędzu

0
1397

Na tarczy wróciły ze Swarzędza koszykarki UKS Ekonoma Legnica, które poległy w konfrontacji z tamtejszym UKS Liderem 38:38. Gospodynie od początku do końca kontrolowały przebieg spotkania i nie pozwalały legniczankom na wiele. W pierwszych trzech kwartach Ekonom rzucił zaledwie trzynaście punktów, co świadczy o różnicy klas, jaka była widoczna na parkiecie.

UKS Lider Swarzędz to aktualny lider koszykarskiej II ligi i zdecydowany faworyt konfrontacji z zespołem z Legnicy. Koszykarki UKS Ekonoma pojechały na ten niezwykle trudny teren bez kontuzjowanych Joanny Plizgi oraz Darii Krupińskiej. Wydaje się jednak, że nawet obecność wymienionych zawodniczek niewiele by zmieniła. Na parkiecie rządził tego dnia jeden zespół i w świetnym stylu sięgnął on po komplet punktów.

Podopieczne Marka Marcinkiewicza rzuciły w tym spotkaniu zaledwie 38 punktów, co jest najgorszym wynikiem zespołu w całym sezonie. Wielki wpływ miała na to świetna gra w defensywie w wykonaniu drużyny ze Swarzędza. Legniczanki swój dorobek zdecydowanie podreperowały dopiero w ostatniej kwarcie, którą wygrały. Mimo to przewaga miejscowych wyniosła aż 45 punktów!

W premierowej kwarcie drużyna UKS Lider Swarzędz wygrała 24:5. Pewnym zwycięstwem gospodyń zakończyła się też druga odsłona, w której legniczanki oddały zaledwie jeden celny rzut. Na półmetku spotkania najlepsza drużyna II ligi prowadziła 41:7 i chyba nawet najwięksi optymiści nie wierzyli w sukces koszykarek UKS Ekonoma.

Drużyna ze Swarzędza kontynuowała swoją świetną grę, co potwierdziła trzecia kwarta. W niej zawodniczki trenera Marka Marcinkiewicza rzuciły sześć punktów, jednak gospodynie uczyniły to 22 razy i powiększyły swoją przewagę w tym meczu. Obraz gry uległ zmianie dopiero w ostatniej partii, jednak nie miała ona wpływu na końcowy rezultat. Legniczanki zagrały zdecydowanie lepiej i wygrały 25:20, ale cała rywalizacja zakończyła się bardzo wysokim triumfem faworytek.

Kolejnym rywalem legnickich koszykarek będzie AZS Poznań. Wyjazd na wielkopolski parkiet zakończy bieżący sezon koszykarskiej II ligi. Pierwszy mecz, rozegrany na legnickim parkiecie, zakończył się zwycięstwem zawodniczek Marka Marcinkiewicza 71:56.

UKS LIDER SWARZĘDZ – UKS EKONOM LEGNICA 83:38 (24:5, 17:2, 22:6, 20:25).